Jakie połaczenie wybrać?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Jakie połaczenie wybrać?

Post20 lis 2016, 21:22

Witam.

Dawno nie pisał w tym miejscu, ale od czasu do czasu coś trza się dowiedzieć. Więc nie owijając w bawełnę, przejdę do sedna. Otóż długi czas temu pisałem o tym, że miałem problem z WiFi, jednakże jakoś podprowadziłem kabel, więc miałem spokój, lecz od jakiegoś czasu, zaczął on rozłączać, że musiałem nim ruszać by widział połączenie. (red x przy komputerze na pasku), więc postanowiłem chyba spróbować, jeszcze raz z tym WiFi, i mam dylemat w jaki sposób to rozwiązać?

Myślałem nad jakimś WiFi USB, jednak nigdzie zbytnio nie widzę takich, działających z najnowszym systemem MS czyli 10.

Drugim pomysłem było kupić repater WiFi i korzystać z niego z LAN, natomiast on sam by się łączył z routerem? Co do tych urządzeń od sieci (prądu) to chyba nie zbyt dla mnie tanie rozwiązanie? Dobrze by było jakby, jeśli chodzi o WiFi, by działało na systemach nie tylko MS, ale też GNU/Linux.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Jakie połaczenie wybrać?

Post20 lis 2016, 22:23

Witam. A może konkretniej opisz problem . Tzn. co chcesz uzyskać .
heros1303 pisze:podprowadziłem kabel, więc miałem spokój, lecz od jakiegoś czasu, zaczął on rozłączać, że musiałem nim ruszać by widział połączenie.
.
To może trzeba wymienić kabel ?
heros1303 pisze:Myślałem nad jakimś WiFi USB, jednak nigdzie zbytnio nie widzę takich, działających z najnowszym systemem MS czyli 10.

Wszystkie działają tylko odpowiednie sterowniki .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Jakie połaczenie wybrać?

Post20 lis 2016, 22:34

No problem jest, że musiał bym sporo się napocić, by go wyjąć (w ścianie itp.) więc w sumie chodzi mi o pewny usb wifi, które nie będzie mieć dziwnych zaników. Chodzi o to, że mam taki stary, i jak się mi udało wykorzystać drivery od Visty w 10 :D to owszem działało, ale co chwila były momenty, że nie otwierało stron ani router. Ping ku bramie miewał co kilka-kilkanaście odpowiedzi, upłynął limit czasu kilka razy itp. Co ciekawe na linuksie on działa i ping z niego do bramy jest w stu procentach stabilny :D

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Jakie połaczenie wybrać?

Post20 lis 2016, 23:11

Generalnie to chyba wszystkie karty WiFI USB powinny działać po podłączeniu . Tzn. system Windows sam wyszuka sterowniki . Nowy USB WiFi powinien mieć załączoną płytkę ze sterownikami .
heros1303 pisze:Co ciekawe na linuksie on działa i ping z niego do bramy jest w stu procentach stabilny
Z tego wynika że Linux ma odpowiednie zainstalowane sterowniki .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Jakie połaczenie wybrać?

Post21 lis 2016, 14:56

To teraz takie pytanie? Co lepiej ? Wifi na USB czy PCI-E (mam). Czy może lepiej taki reapeter i przez lana by mieć spokój z sterami? Myślałem nad TP-Link (albo wkładany albo usb), patrząc na tę stronę www, którą znalazłem --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ?

Jakieś pomysły?



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości