jest połączenie z internetem a czasami niedziała

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

jest połączenie z internetem a czasami niedziała

Post26 wrz 2009, 00:23

Witam wszystkich zaistniał taki mianowicie problem ja posiadam router orange i działa super .
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
ale kolega ma inny router
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
I icona401
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
też w sieci orange u niego jest słabszy trochę zasięg HSDPA więc pożyczyłem jemu swój działa zdecydowanie lepiej ponieważ może wymusić 3g i nie przełącza w eddge . ale jego sprzEt po podłączeniu u mnie raz sobie działa a raz nie myslałem że coś z kartą sim lecz po zamianie karty tak samo i testując to u mnie na moim sprzęcie prędkość pokazuje oczywiście różnie od 1do 4 mb. a na jego sprzęcie ok 500kb.do 1mb oczywiście te routerki są w tym samym miejscu .
ale to jest mało istotne . co morze być przyczyną że jego router ZALIP WMQ137 pokazuje w przeglądarce że jest połączony czyli conekt z siecią orange a nieraz nie wyświetli żadnej strony restarty routera czasem pomagają dodam jeszcze że pod ten ruoterek podpinałem jeszcze option icon 2 i jest tak samo .
na koniec dodam że pod kolegi router ZALIP WMQ137 podpiołem play i smigało normalnie cóż to może być?
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

jest połączenie z internetem a czasami niedziała

Post26 wrz 2009, 11:57

a nieraz nie wyświetli żadnej strony

Zmień DNSy na OpenDNS i zobacz jak sytuacja będzie wyglądała -> Niektóre strony internetowe nie otwierają się
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

jest połączenie z internetem a czasami niedziała

Post26 wrz 2009, 23:19

to dziwna sprawa ale ten option icon 401 działał a teraz przestał jakby współpracować z modemem pokazuje conect a nie ma połączenia.
A na aplikacji Globe trotter działa normalnie.
Dzisiaj podłączyłem icona 225 i wszystko śmiga normalnie.

-- Dzisiaj, 21:08 --

zmieniłem dns na open dns tak jak polecił rokko i działa ten modem icon401 Opróżniłem też pamięć podręczną DNS. tylko odpowiedzcie mi dlaczego na laptopie nie działał a teraz też działa . a w laptopie nic nie zmieniałem
wkrótce napiszę czy nadal działa

-- Dzisiaj, 14:11 --

jednak te zmiany dns nie pomogły znowu nie łączy się ten icon 401 na ruoterku nie wyswietla się wan czyli nie ma połączenia a w przeglądarce pokazuje conected a lampka w routerze od 3g świeci. Czyli połączony,podejrzewam porostu brak komunikacji między ruterem a modemem tylko czemu pół roku działał. Po podłączeniu innego modemu działa ok.np;icon225 :?: :@
pozdrawiam
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości