Komputer podłączony do routera ma ping nie ma www

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Eden Prime

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2009, 17:10

Komputer podłączony do routera ma ping nie ma www

Post18 sie 2009, 17:12

Co prawda tytuł to jeden wielki skrót problemu który poniżej zaraz opiszę :

Witam
Otoz ni z gruchy ni z pietruchy pojawił się problem.Do Windows 7 z włączonym bluetooth łączy sie komórka Nokia N82 z kartą play online w środku.Przez windows (kartę sieciową w laptopie) do routera idzie kabel który udostnępnia to połączenie dalej.Znaczy do teraz udostępniał.Coś się stało (a nie bardzo wiem co) i moja Narzeczona która zawsze korzystała z połączenia przez ten właśnie router ,może się połączyć z siecią,ma gg,może pingowac wp.pl,dnsy,adresy,ale same strony internetowe już jej się nie włączają.Zastanawia mnie to że ma gg.Sprawdziłem u siebie na ipodzie i np wp.pl nie działa u mnie,ale już wyszukiwarka google działa (cokolwiek bym nie wpisał w polu wyszukiwania to znajduje).Jak wpisałem jakieś bzdurne adresy np auto.com to też mi otwiera,nie otwiera mi zaś np otomoto.pl czy no nie wiem onet.pl.Wyłączalismy i włączaliśmy zapory,ustanawiałem połączenia z modemem poprzez BT jak i kabel,ustawiałem udostępnianie sieci za każdym razem,kilka razy od nowa od 0.Robiłem wszystko tak jakbym chciał od nowa ustanowić połączenie żeby sprawdzić czy to zadziała ale nie,nie działa,ręce mi juz opadają.Jak zadzwoniłem do PLAY zeby sprawdzili czy z numerem jest cos nie tak do dowiedzialem sie ze nie moga mi pomoc jako uzytkownikowi "na karte" po opisaniu problemu (whatever).Plus jest taki ze chociaz mi ten internet dziala.Czy ktoś orientuje się o co może chodzić? Ja swój komputer przeleciałem online'owym Kasperskym ,Narzeczona jedynie zainstalowanym N360 V2.0 ponieważ strona KAS nie dziala.

Mam dostęp do routera,widze że ona jest połączona do niego,nawet jak ustawię wymuszenie połączenia jeśli ona chce się połączyć to wymusza połaczenie więc wszystko jest ok,resetowałem router,wyłaczałem i włączałem telefon i juz naprawdę nie wiem gdzie szukać problemu.

Niestety nie pomogło wpisanie dns PLAY,ani u niej na sieciówce,ani u mnie na ipodzie,ani w ps3 ani w psp :( wziąłem te oba z playa.

może wkleję jak to wygląda w ustawieniach U MNIE na kompie (u niej jest wszystko na automatyczne),dodam że do wczoraj wszystko na nich śmigało

Połączenie bluetooth (N82 + PlayOnline)
Zezwalaj innym użytkownikom na łączenie się (...) Local Area Connection (sieciówka w laptopie),ustawienia sieci są zaznaczone na automatyczne IP i auto DNS.

Sieciówka w laptopie z której kabel idzie do routera
IP 192.168.1.3
Maska 255.255.255.0
Brama 192.168.1.1 (ip routera)

DNS
puste

do tego w rejestrze windows mam zmienione aby wpisywał to IP 192.168.1.3 a nie zmieniał automatycznie na domyślne po wyjściu z ustawień sieciówki.Przyznam szczerze że powoli już mi ręce opadają a walcze z tym od 3 godzin już.

P.S. z tego co wygooglowałem nie jestem pierwszy z tym problemem aczkolwiek z rozwiązań jakie widziałem nie bardzo mogę skorzystać.

"Porozmawiaj z adminem,blokuje Ci DNS" - nie mogę,dzwoniłem do PLAY i jako użytkownik PLAY Online na kartę nie mogą mi pomóc "słowa pana z BOKu"
"Przeskanuj komputer w poszukiwaniu syfu" - przeskanowałem w trybie awaryjnym(safeboot) oba komputery i nic nie znalazało.Do tego odpaliłem spybot S&D i dalej nic.
"Wyłącz Zaporę"- wyłączałem na obu.

problem leży w tym że nie "nic nie działa" tylko właśnie działa gg,działa ping do stron, a nie otwierają się strony Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników do strony konfiguracji routera (wybaczcie lakoniczny język) to 192.168.1.1 a nie 192.168.0.1 także bramę ustawiłem na 1.1 na komputerze lubej.Kiedy IP ustawiłem jej na 192.168.1.5 zaś maskę na 255.255.255.0,(nie zmieniając ustawień u siebie)efekt jest taki że teraz nawet jej gg nie działa,ani ping (tylko lokalne).

DHCP jest disabled w routerze.

Wcześniej luba miała wszystko na auto poustawiane (IP/DNS),tylko dlaczego cholera to nagle przestało wszystko działać.Nie wiem gdzie leży wina,może za słaby transfer żeby działało,ale czemu posłuszeństwa odmawia też ipod,ps3,psp :/

znalazłem w rejestrze takie cuś
StandaloneDHCPAdress 192.168.173.1

co to za kosmiczny adres?

przywróciłem nawet windowsa do konfiguracji "z wczoraj",próbowałem nawet internet poprzez kabel a nie bluetooth z telefonu dać,a nawet przywróciłem ustawienia fabryczne routera,i nic :( już sam nie wiem co robić,a format mi się BAAARDZO nie uśmiecha :( nie rozumiem tego czemu u niej pokazuje nawet połączenie z internetem,widać że nie ma problemu,działa gg,działa google,działa ping ale już inne strony nie,a gdy klikam diagnozę dlaczego nie pokazuje "host jest niedostępny".

Odpalałem również HijackThis oraz DR.WEB i oba nic nie pokazują (chyba że nie umiem czytać HijackThis).

Bardzo proszę o pomoc :(

Dodam że u mnie internet śmiga jak ta lala,jednak jak odpałam ipoda,jej laptopa,czy PS3,które dotychczas problemu nie miały to dzieje się to co opisałem powyżej.Jak dam na auto działa pare rzeczy (ping,gg) jak wpiszę ręcznie parametry nie działa nic.

Dodam że naprawdę wzbraniam się przed formatem.Do tego Narzeczonej leci 2gi dzień grania w WoW na oficjalu...

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Komputer podłączony do routera ma ping nie ma www

Post18 sie 2009, 22:28

Zobacz na OpenDNSach
208.67.222.222
208.67.220.220
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości