Konfiguracja routera D-link GO-RT-N150

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
KICU95

Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:49

Konfiguracja routera D-link GO-RT-N150

Post26 maja 2014, 23:16

Witam.
Do tej pory miałem internet idący bezpośrednio z anteny na dachu do PC. Chciałem mieć jednak WI-FI w domu.
Lokalny operator radiówki oferuje router wraz z konfiguracją za 100zł. Dostałem jednak nowy D-link GO-RT-N150 od kumpla, więc chciałbym skonfigurować ten sprzęt. Jest jednak problem. Podłączyłem wszystko jak należy tzn
kabel z anteny do routera(internet) oraz LAN1 z routera do PC. Świecą się diodki od internetu i od LAN1.(diodka od zasilania mi mruga) Po tych wszystkich czynnościach chce skonfigurować router wpisując w przeglądarke zalecane Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
bądź Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników W pierwszym przypadku przenosi mnie na strone mojego dostawcy internetu czyli: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników , natomiast w drugim nie wczytuje się nic. Internet oczywiście śmiga tak samo jak bezpośrednio do PC, ale skonfigurować WIFI nie mogę.
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Konfiguracja routera D-link GO-RT-N150

Post27 maja 2014, 10:54

Witam . Może spróbuj tak zrobić . Odłącz " internet idący bezpośrednio z anteny " i wtedy spróbuj skonfigurować WiFi w routerze .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Konfiguracja routera D-link GO-RT-N150

Post27 maja 2014, 12:48

To znaczy ze wszystko hula na nowym sprzęcie czyli "D-link GO-RT-N150" tylko nie działa skonfigurować WIFI ??
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

KICU95

Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:49

Konfiguracja routera D-link GO-RT-N150

Post28 maja 2014, 15:32

''Odłączenie internetu'' nic nie dało (teraz nic nie wczytuje się w przeglądarce)

robiwielki: Tak. Kiedy mam podłączony internet do routera a router do kompa to mam takie samo połączenie jak bezpośrednio internet do kompa. Ale chodzi o to, że nie moge włączyć w przeglądarce konfiguracji.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Konfiguracja routera D-link GO-RT-N150

Post28 maja 2014, 18:19

A może ma inny adres "IP", bo ktoś zmienił ??, a konfigurowałeś go i czy był resetowany router.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości