Konfiguracja routera TP-Link TL-WR543G

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
patrolvip2

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:40

Konfiguracja routera TP-Link TL-WR543G

Post20 lis 2012, 10:31

Witam, muszę skonfigurować router tp-link tl-wr543g i w pewnym momencie trzeba podać dane do konta na neostradzie...jak nie mam to jak mogę takie konto dostać???
Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 13:26 przez seba86mu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Korekta tytułu.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Konfiguracja routera

Post20 lis 2012, 11:37

patrolvip2 pisze:i w pewnym momencie trzeba podać dane do konta na neostradzie...

Przy konfiguracji routera ?
Posiadasz Neostradę ? Jeżeli nie, to nie musisz podawać żadnych danych konfiguracyjnych dla Neostrady.
Swoją drogą to jest router bez modemu ADSL więc nie nadaje się do Neostrady.

Kto jest dostawcą Twojego Internetu ?

Awatar użytkownika
patrolvip2

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:40

Konfiguracja routera

Post20 lis 2012, 11:45

teoretycznie neostrada ale to jakoś się połączyło z orangę czy coś w tym stylu. Ale mam DSL. I kurcze nie mogę go skonfigurować bo w pewnym momencie trzeba podać login i hasło podczas konfiguracji...(nie chodzi o to logowanie na początku po wpisaniu IP w przeglądarkę)

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Konfiguracja routera

Post20 lis 2012, 13:25

patrolvip2 pisze:o w pewnym momencie trzeba podać login i hasło podczas konfiguracji..

Może tutaj chodzi o konfigurację Wi-Fi ?

Pokaż screeny lub zdjęcia.

Zwykle w routerach DSL nie jest wymagana żadna konfiguracja, aby Internet po kablu działał. Jedynie ustalenie identyfikatora, hasła i szyfrowania dla Wi-Fi.

Tutaj masz pełną instrukcję dla tego routera => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zresetuj ostatecznie router i postępuj zgodnie z instrukcją.

Awatar użytkownika
patrolvip2

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:40

Konfiguracja routera TP-Link TL-WR543G

Post20 lis 2012, 14:16

Tak chodzi o konfigurację wi -fi frajer ze mnie :D przepraszam pisze jak kretyn :D
O to mi chodziło skąd to wziąść.. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

ale tak szczerze to nie zależy mi strasznie na wi-fi, chciał bym żeby poszło po kablu a podłączyłem wszystko i nie mam dostępu do neta. Jakieś rady?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Konfiguracja routera TP-Link TL-WR543G

Post20 lis 2012, 14:33

Zatrzymałeś się po prostu na szybkiej konfiguracji routera, bo wybrałeś złą opcję - Quick Setup PPPoE, a powinieneś wybrać Dynamic IP lub Static IP, w zależności czy masz stałe IP czy dynamiczne.
Jeżeli otrzymałeś od dostawcy Internetu adresy bram i DNS-y, to musisz je wprowadzić po wybraniu Static IP.
Jeżeli nie otrzymałeś takich danych wybierasz Dynamic IP.

Następnym krokiem jest konfiguracja Wi-Fi.
Wireless Ratio, w pozycji Enabled oznacza włączoną sieć Wi-Fi. Jeżeli nie chcesz Wi-Fi wybierz Disabled.
W pozycji SSiD wpisujesz nazwę, pod jaką będą Twoją sieć bezprzewodową widziały urządzenia mobilne.

Po kliknięciu na Finish powinieneś mieć dostęp do Internetu.

Powyżej podałem Ci link do instrukcji.
Od 8 strony w instrukcji rozpoczyna się konfiguracja routera, którą pobieżnie opisałem.

Awatar użytkownika
patrolvip2

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:40

Konfiguracja routera TP-Link TL-WR543G

Post21 lis 2012, 11:26

Dobra seba chyba jakoś się udało działa wi-fi i po kablu też. Tylko teraz jest mały problem. Gry podłącze kabelkiem do laptopa to internet śmiga, a gdy do kompa stacjonarnego to już nie śmiga....czyli wychodzi na to że coś z kompem. W prawym dolnym rogu na ikonie połączenia lata jakby zółta kropka i pisze "pobieranie adresu sieciowego" ale pobrać nie może. Kartę sieciową system widzi lecz jak to zwykło bywać światełko w wejściu nie mryga... coś z ustawieniami?



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości