Livebox (Internet przez WiFi) słaby transfer

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Rooney06

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2009, 11:56

Livebox (Internet przez WiFi) słaby transfer

Post20 gru 2009, 12:03

Witam wszystkich, mam do was bardzo wielką prośbę:

Otóż od wczoraj podłączyłem swojego Liveboxa z komputerem przez WiFi karta TP-Link WN321G i tu pojawia się problem...

Internet działa bardzo dobrze szybko buforuje się na YT itp ale podczas transferu plików wartość pobierania np z serwera Nividi wynosi tylko 180 KB/S a gdy podłączony był przez kabel Enthernet wynisiło 250 Kb/s.... .. Nie wiem czego to jest wina... ale na pewno bardzo chciał bym znaleźć sposób na powiększenie transferu plików...

Moje łącze to 2MB


Z góry dziękuję za pomoc...

Wesołych Świąt
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009, 14:53 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: przeniosłem do działu Sieci komputerowe

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Livebox (Internet przez Wifi) słaby transfer :(

Post20 gru 2009, 12:17

1.Jak daleko jest komp od "pudła" i czy na przeszkodzie nie stoi szereg grubszych ścian?
2.Czy używasz internetu na więcej niż jednym komputerze jednocześnie?
3.Jaka jest siła sygnału? 4. pamiętaj że przez Wi-Fi zawsze będzie wolniej niż kablem

//W liveboksie nie miałeś czasem małego modemu Wi-Fi Samsunga?(powinien być standardowo)

Rooney06

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2009, 11:56

Livebox (Internet przez Wifi) słaby transfer :(

Post20 gru 2009, 12:48

1. Jakieś 5 metrów tylko że może jest na przeszkodzie ściana ale.... czy to będzie problem... bo to wygląda tak

Kuchnia (Livebox) l (Ściana) Mój Pokój i PC
Livebox jest w kuchni ponieważ mamy VideoStrade...

2. Tylko na jednym komputerze używam


3. Siła Bardzo dobra lub znakomita 54 MB/s

4. Tak pamiętam ale może jakoś się uda żeby trochę zwiększyć

Właśnie nie wiem czy był... a nie wiesz jak on wygląda ten od neo ??? Bym poszukał

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Re: Livebox (Internet przez Wifi) słaby transfer :(

Post20 gru 2009, 13:15

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Tak to wygląda, jeśli go nie masz to dali ci nie kompletny zestaw (wtedy zapytaj tych z TP)
Być może dlatego słaby przesył, raczej wątpie no ale...

//A powtarza się ten słaby przesył czy tylko na stronie Nvidii? Być może że to takie ograniczenie typu rapidshare dla IP lub obciążenie strony Sprawdź dokładnie

Rooney06

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2009, 11:56

Livebox (Internet przez Wifi) słaby transfer :(

Post20 gru 2009, 14:24

Nie nie dali go... ale dziś na rapidzie było 204 kb chyba ale spadało nie wiem może jednak tak ma być... Wiem że wcześniej jak był podłaczony przez entherneta to na hotfile sciagało tak 120 kb a teraz 60 kb..

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Livebox (Internet przez Wifi) słaby transfer :(

Post20 gru 2009, 14:51

Serwisy tj. Hotfile, rapidshare, itd mają ograniczenia downloadu i mi też predkości wachają się od 20 do 123 kB/s to nic nowego na Wi-Fi zawsze będzie troche gorzej niż na kablu(wiem bo też używałem liveboxa i modemu Wi-Fi) To nic strasznego a skoro skakało do 204 to nic ci złego z netem się nie dzieje. Bardziej interesujący jest brak tego małego szmelcu napewno w pudełku nie było? Na płycie instalacyjnej jest opcja instalacji WI-FI? Chyba że zamiast niego była dostarczona karta TP-Link WN321G.

Rooney06

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2009, 11:56

Livebox (Internet przez WiFi) słaby transfer

Post20 gru 2009, 21:17

Nie TP Linka musiałem sam kupić a tak to nic nie było o wifi mówione eh taka chyba jest neo ;) heh

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Livebox (Internet przez WiFi) słaby transfer

Post20 gru 2009, 21:27

To nie miało być mówione tylko w zestawie z Livebox'em powinieneś wyjąć z małego pudełeczka ten adapter i bardzo dziwne że go tam nie zastałeś. Zapytaj o niego w punkcie z którego brałeś Livebox'a, w sumie to ci nie wiele da poza tym że będziesz miał neta na jeszcze jednym kompie :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości