Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22719
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post06 lut 2010, 17:19

Dzisiaj znowu musiałam odinstalować liveboxa. Przeczyściłam rejestr Ccleanerem, Registry Mechanikiem, Eusing Free Registry Cleanerem, modułem do czyszczenia rejestru w TuneUp Utilities 2006, potem zainstalowałam modem ponownie. Jak trzeba było podłączyć modem, to program instalacyjny miał problem z zapisaniem konfiguracji modemu. W końcu niby znowu doszło do połączenia, ale był nieprawidłowy adres IP. Kilka razy pojawiał się komunikat, że połączenie internetowe ma ograniczony dostęp do internetu. Znów przywracałam system (utworzywszy wcześniej punkt kontrolny) i znów zostały przywrócone jakieś ustawienia. Wtedy to nic nie dało. Potem nie wiem jakim cudem livebox połączył. Jak włączam Firefoxa to strony wczytuje bardzo powoli. Nie chcę co chwila tworzyć nowego profilu w Firefoxie. To chyba nie ma sensu. Co do IE, to nawet go nie włączam. Czasami jak uzyskałam połączenie, to pojawiał się komunikat, że połączenie zostało zresetowane. Już zupełnie nie wiem, co robić. :( Dziś myślałam, że nie uzyskam już połączenia z internetem. W papierach dotyczących umowy Neostrady nie ma żadnych danych odnośnie poprawnej konfiguracji liveboxa. Tym razem, jak uzyskałam połączenie, to zrobiłam jego zrzut- jakby co to pewne dane wpiszę ręcznie. Szkoda, że połączenie internetowe z bramą internetową nie jest widoczne, mogłam wtedy bez problemu się rozłączyć. Już nie wiem, co mam robić. Jestem zupełnie zielona. :mrgreen:

Uaktualniłam spybota i on prawdopodobnie znowu podmienił plik host, ale zawsze to robi. Nie wiem, czy to normalne.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post06 lut 2010, 23:04

strony wczytuje bardzo powoli

Zmień DNSy na inne. Proponuję na początek OpenDNS. Możesz również użyć aplikacji namebench do wyszukania najszybszych serwerów DNS.
Oprócz zmiany DNS wyczyść cache, Start -> Uruchom -> cmd

Kod: Zaznacz cały

ipconfig /flushdns

Czasami jak uzyskałam połączenie, to pojawiał się komunikat, że połączenie zostało zresetowane

W którymś z postów pisałaś, że Masz ustawioną niestandardową ilość jednoczesnych połączeń na serwer. Przywróć domyślną wartość (10).
nie ma żadnych danych odnośnie poprawnej konfiguracji liveboxa

Kod: Zaznacz cały

http://www.hopin.pl/content/view/243/95/

Kod: Zaznacz cały

http://strefawifi.pl/Przykladowa-konfiguracja-Livebox-z-Neostrady-TP,65

Kod: Zaznacz cały

http://www.scribd.com/doc/17233326/Konfiguracja-Liveboxa-na-Vicie-laptopWiFi

Kod: Zaznacz cały

http://supportmicrosoft.blogspot.com/2008/01/konfiguracja-liveboxa-tp-neostrada.html

Kod: Zaznacz cały

http://www.jakzrobic.info/jz157_przekierowanie-portow-na-livebox.html

spybota i on prawdopodobnie znowu podmienił plik host

Podmienić nie podmienił, tylko dopisał do nich dodatkowe wpisy stron uznawanych za szkodliwe.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22719
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post07 lut 2010, 17:57

Rokko na razie nie zmienię DNS, za bardzo się na tym nie znam. :mrgreen:
Wpierw przywróciłam domyślną liczbę maksymalnych połączeń do 10, potem zastosowałam radę X-mana i ustawiłam na zero. Nie wiem co to zmieniło. :mrgreen:
Dziś jak próbowałam się połączyć to w podglądzie zdarzeń znalazłam coś takiego:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Co do ostatniego komunikatu, to włączony był tylko Firefox.
Może mam jakiegoś wirusa? (Zainstalowałam od nowa dwie gry, które djarta uznał za felerne, doszłam do wniosku, że się pomylił. Teraz nie wiem co o tym myśleć. Linka do tych gier znalazłam w temacie: viewtopic.php?f=17&t=4669, fakt te gry są trochę jak spyware, zapora ostrzega, że one próbują uzyskać dostęp do internetu. Pomyślałam, że wystarczy w nie grać, jak internet jest wyłączony.)

W zasadzie wkładanie do napędu płyty z instalką liveboxa nie jest aż tak uciążliwe, wpisuję od nowa nazwę użytkownika i hasło i livebox łączy. Ciekawe czemu ten problem występuje? I czemu nie jest widoczne połączenie internetowe z bramą internetową? Ten sam problem miałam ze starszym kompem, w końcu doszło do tego, że livebox wcale nie łączył. Mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy, zwłaszcza że stary modem chyba się popsuł. Nie umiem go naprawić. Lampki chwilę świecą, a potem gasną i modem się wyłącza.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post07 lut 2010, 18:18

Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie DE ... Wystąpił następujący błąd:
Przekroczono limit czasu semafora. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP)

Co do tego błędu, przeczytaj:

Kod: Zaznacz cały

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc757164%28WS.10%29.aspx

Nie możesz ustawić stałego adresu dla komputerów? Rozwiązałoby to problem z przydzielaniem adresów przez DHCP.
Dodatkowe informacje:

Kod: Zaznacz cały

http://www.jakzrobic.info/t-livebox.html


I czemu nie jest widoczne połączenie internetowe z bramą internetową? Ten sam problem miałam ze starszym kompem, w końcu doszło do tego, że livebox wcale nie łączył.

Dziwne to jest i podejrzewałbym wręcz że urządzenie do odbioru internetu uległo awarii. Dzwoniłaś lub pisałaś do ich supportu? Co oni na to?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22719
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post07 lut 2010, 19:16

Rokko, nie pisałam do nich, ani nie dzwoniłam, to nawet nie przyszło mi na myśl. Co oni mogą mi doradzić? Livebox w zasadzie łączy, mimo problemów. Na pewno nie uległ żadnemu fizycznemu uszkodzeniu, nie upadł mi, ani nic na niego nie wylałam. Na samym początku, jak zainstalowałam liveboxa po raz pierwszy, było widoczne połączenie z bramą internetową, bardzo mnie to zdziwiło, aż założyłam na forum temat temu poświęcony :oops: , potem poczytałam w Google i usunęłam ten temat. Wiem, że to połączenie działa w tle, jak chcę się rozłączyć, to pojawia się komunikat:
W tej chwili nie można wyłączyć połączenia. Być może to połączenie korzysta z jednego lub więcej protokołów nie obsługujących standardu Plug-abd-Play lub zostało zainicjowane przez innego użytkownika lub konto systemowe.

Z Neostrady będę korzystać do kwietnia, potem umowa mi się kończy, na razie jej nie przedłużę, bo planuję przeprowadzkę. Czy będę musiała oddać im modem, mam go od około dwóch lat lub dłużej?

A może problemy z widocznością połączenia z bramą internetową spowodował System Mechanic? Szczerze mówiąc, nie wiem od kiedy ten problem występuje. Tylko, że po dezinstalacji System Mechanica przywróciłam system do dnia i godziny jego instalacji. Później kilka razy przywracałam system. Za każdym razem tworzę punkt kontrolny przywracania systemu i tworzę punkt wsteczny. Zawsze przywraca mi tylko jakieś ustawienia.

Za nic w świecie więcej nie użyję WWDC. Pozamykałam za pomocą tego programu wszystkie porty- wiadomo wtedy livebox nie łączył. Włączyłam jeden port i było dobrze, ale do czasu. Ten program chyba zamykał ten port, w każdym razie wyświetlała się informacja, że ten port zostanie otwarty, jak będzie restart kompa. Restartowałam kompa, ale port wciąż był zamknięty. Otworzyłam port, wyrzuciłam WWDC i przywróciłam system. Zostały przywrócone ustawienia i ten port został otwarty.

Rokko, jak czasami zaznaczałam opcję napraw połączenie, to to się udawało. Czasami jednak to nic nie daje.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post07 lut 2010, 19:21

Czasami jednak to nic nie daje

Ano właśnie bo czasem występuje błąd który wcześniej podałaś, iż podczas naprawy odnawiany jest adres, a on przydzielany jest właśnie przez DHCP. Jeżeli adresu nie da się uzyskać w określonym czasie, następuje błąd jak wyżej.

Czy będę musiała oddać im modem, mam go od około dwóch lat lub dłużej?

Nie wiem, musiałabyś pytać kogoś kto ma neostradę jak to jest z tym, czy urządzenia na czas trwania umowy są dzierżawione, czy też po jej zakończeniu przechodzą na własność użytkownika. Ewentualnie przeczytaj umowę lub regulamin świadczenia usługi, wszelkie warunki użytkowania powinny być tam uwzględnione.

A może problemy z widocznością połączenia z bramą internetową spowodował System Mechanic?

Użycie wszelkich optymalizatorów systemowych, czyścicieli rejestru zawsze niesie ze sobą ryzyko usunięcia potrzebnych wpisów rejestru, a tym samym upośledzenie systemu, a jak wiadomo rejestr to serce Windows.

Za nic w świecie więcej nie użyję WWDC

Ano ,tak to bywa. On zamyka również porty związane z NetBIOS, a jak wiadomo bywa że jest on wymagany do poprawnej komunikacji i prawidłowego działania sprzętu sieciowego.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22719
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post21 lut 2010, 16:29

W zasadzie nie przeszkadza mi to, że od czasu do czasu muszę włożyć płytkę z instalką liveboxa do napędu. Nazwa użytkownika jest zapamiętana, muszę tylko wpisać hasło. Nie wiem, co spowodowało ten problem. Denerwuje mnie trochę tylko to, że połączenie internetowe z bramą internetową nie jest widoczne. Tak to wszystko działa bez zarzutu. To chyba zepsuło się po tym, jak użyłam System Mechanica. Wprawdzie udało mi się przywrócić system do stanu przed instalacją tego programu, ale nadal mam problem z liveboxem.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Livebox źle łączy na nowszym kompie.

Post21 lut 2010, 20:23

W menedżer urządzeń (Start -> Uruchom -> devmgmt.msc), przejdź do właściwości karty sieciowej , PPM na karcie => Właściwości.

Przejdź na ostatnią zakładkę, Zarządzanie energią, odznacz wszelkie opcje, zaakceptuj zmiany.

Zwykle błąd z bramą internetową rozwiązuje się przez aktualizację sterownika karty.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość