Mobilny internet w telefonie i laptopie. Jaki?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
szczechu98

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2011, 19:50

Mobilny internet w telefonie i laptopie. Jaki?

Post19 sie 2015, 13:16

Witam! Niedługo wyprowadzam się z domu i będę często podróżował pociągami, tramwajami itp. a w mieszkaniu brak internetu. Chciałbym mieć dostęp do niego zarówno w telefonie jak i komputerze możliwie jak najczęściej. Póki co mam taryfę Mix w T-mobile i 350mb internetu, co wystarcza mi na ok. tydzień. Jak myślicie, lepiej wykupić nielimitowany internet w telefonie (o ile się da) i zrobić z niego modem dla komputera (jeśli tak to w której z sieci najtaniej?), czy może bardziej opłacalny będzie zakup modemu USB do laptopa i dodatkowo internet w telefonie? Gdzie najtaniej to zrobić? Macie jakieś sprawdzone taryfy lub korzystacie z którejś z tych opcji? Podzielcie się doświadczeniem i dobrą radą :) Pozdrawiam!

-- 19 sie 2015, 13:16 --

Moją uwagę zwróciła oferta Play. Weszła w życie od 12 sierpnia, więc mało o niej opinii w internecie. Co sądzicie? Słyszeliście o niej? Za 60zł miesięcznie otrzymujemy 45GB internetu o średniej prędkości 20-30Mb/s (do 70Mb/s), router za 1zł, brak limitów przez 3 miesiące oraz brak limitów w nocy. Po wyczerpaniu 45GB internet spowalnia do 8kb/s. Proszę o opinie

grafika: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 15:18 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniosłem z Poszukiwanie -> Sieci komputerowe

fluber

Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: 07 sty 2010, 11:00

Mobilny internet w telefonie i laptopie. Jaki?

Post01 wrz 2015, 13:24

To ja ci powiem jak to jest z play :D

Transfer, w zaleznosci gdzie maja jakie nadajniki, jak sa przeciazone to 10 Mbit nie uswiadczysz tak jak ja.
Jak sa w dobrym stanie uzytkowania to moze do 30-40 dojedziesz ale watpie, tym bardziej jesli bedziesz podrozowal z dala od miast to nawet sygnału nie złapiesz (olej mape to bzdura).
Sygnal jest, im blizej centrum tym lepszy.

Wszedzie jesli chodzi o LTE jest podobnie.
Kup sobie za 100-150 pln modem LTE sygnowany play (ja kupilem za 135), dokup do tego w kiosku lub markecie Starter play na karte, doładuj konto za 45 pln i uaktywnij usługe play na karte bez limitu 30 dni, mozesz teraz korzystac z internetu BEZ limitów i nie wiaze Cie umowa.

Pozdrawiam.
ps. przerywanie polaczenia to norma ale jesli nie korzystasz z internetu do gier fps lub czegos co wymaga niskiego opoznienia to jest to najlepsza opcja.

Awatar użytkownika
Niezauwazalny

Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 cze 2015, 11:15

Mobilny internet w telefonie i laptopie. Jaki?

Post16 wrz 2015, 22:23

Ja chyba zerwę umowę bo t-mobile to banda żydowskich złodziei i naciągaczy.nie dość że karzą płacić za naprawdę marnie przeciętny laptop + internet 10gb na miesiąć 60 zł /2lata to blokują mi korzystanie z VPN.Nigdy nikomu nie polecam tej szajki.Ale co wybrać Może Vectra może netia czy UPC? na laptop bez limitu tylko naprawdę bez limitu prędkość może być nawet 5-10 MB/S :|



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości