Mobilny internet z Play

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Xpik

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:29

Mobilny internet z Play

Post27 wrz 2009, 20:16

Witam!
Mam zamiar podpisać umowę z siecią Play dotyczącą mobilnego internetu. W związku z tym chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Czy Waszym zdaniem internet z Play się opłaca?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Mobilny internet z Play

Post27 wrz 2009, 21:22

Play ma najlepsze warunki ale przed podpisaniem umowy dobrze byłoby kupić starter i sprawdzić w praktyce czy będzie u Ciebie zasięg 3G i jak ogólnie będzie wyglądała sytuacja z sygnałem. Ja bym od razu na głęboką wodę nie poszedł.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Re: Mobilny internet z Play

Post27 wrz 2009, 23:01

Popieram odpowiedz rokko .ja posiadam orange fre premium
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Super routerek hauwei e960 po przedłużeniu umowy dali mi 8g limitu transferu .na normalne surfowanie styka jak wykorzystasz zwalniają transfer .
Mam fre premium 120zł w promocji 60 dych przez cały okres umowy .prędkości różne od od 600kb.do 4mb średnio przeciętnie utrzymuje się na poziomie 2mb.
Śmiga aż miło.

Mam w zapasie play na kartę jak włączę to troche wolniej ale też daje rade
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jeżeli jesteś w zasiegu 3g play bo oni w eddge nie nadają wcale mają jeden haczyk ;mianowicie prędkość do 1mb.
U mnie utrzymuje się na poziomie 750kb i jest ok. ale oferta jest najlepsza na rynku bo w abonamencie 45 masz 5gb limit a na kartę 50zł. 4gb i ważny 56 dni
czyli ok 25zł. miesięcznie jeżeli nie ściągasz dużo plików oczywiście to play jest ok . ja dla przykładu dziennie zużywam 400mb x30= 12gb wydatek=110zł.
moje zdanie jest takie wszystkie mobilne nety są do d... zawsze jakieś problemy .

Nie ma jak stałe łącze ja nie mam możliwości podłączenia bo telekomunikacja i podobne nawet nie chcą podchodzić do tego.
Polecam zakup przez internet zawsze jakiś limit dołożą i taniej modemy sprzedają


POZDRAWIAM życzę trafnego wyboru.


PS:
jak masz telefon w play to neta masz 45zł. abonament i 10gb.limit
jest też inny sposób aby mieć 45zł. abonament i 10gb.limit super ale to ci opisze jak się zdecydujesz konkretnie.
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Xpik

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:29

Re: Mobilny internet z Play

Post28 wrz 2009, 18:59

Ja również mam Orange Free ale za 60 zł. Powiem szczerze że internet z Orange to lipa. Ciągle ginie sygnał bo mają liche nadajniki i ne są przygotowani na taką skalę użytkowników. Co prawda jest zasięg 3G ale co z tego? :(

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Mobilny internet z Play

Post28 wrz 2009, 21:44

Hehe widzę że też narzekasz na Orange, tak to już jest, u siebie też mam lipny sygnał, ledwo 25-30% a o 3G już nawet nie wspomnę bo to luksus. Te mapy zasięgu co mają to są chyba jakieś naciągane, niby pisze że jest 3G a go nie ma, zasięg powinien być fantastyczny a jest taki sobie, że w domu nie idzie normalnie przez komórkę porozmawiać. Najlepsze dwie sieci z dobrym zasięgiem to według mnie Plus i Era. Play też nie jest najgorszy, ciągle poszerzają swoją bazę nadajników, może kiedyś dorównają liderom na rynku GSM, zobaczymy.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Re: Mobilny internet z Play

Post29 wrz 2009, 16:34

Ja szczerze rokko bym nie sugerował najlepszych sieci ponieważ u mnie orange mojej miejscowości nie ma w ogóle w mapach zasięgu umts a ja mam zasięg
możesz sprawdzić Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
wpisz miejscowość [Lisek] nie ma zasięgu a mam ok 30% i hsdpa nawet w orange byli zdziwieni bo stwierdzili że włocławek nie ma jeszcze zasięgu hsdpa tylko 3g porostu mało wiedzą nawet nie znają różnicy między hsupa a hsdpa :D szczęściaż ze mnie po prostu powiedzieli :D
A w zależności od rejonu jedni chwalą erę drudzy plusa. Ja stwierdzam że PLAY najprężniej się rozwija bo jest najkrócej na rynku a mają dobże rozwiniętą sieć 3g .
jeżdżę po kraju ponieważ pracuje w terenie i dlatego wiem mało gdzie play nie ma zasięgu 3g . Ale mają ten limit prędkości do 1mb ja z orange jestem zadowolony bo prędkość rzadko mi spada poniżej 1mb. ale to zależy od sprzętu i jaki posiadamy modem .każdy bierze pod uwagę cenę 1zł.a nie parametry sprzętu
bluconecta mają koledzy i niby powinieni być zasięg a tu lipa ledwo eddge łapie .U nas era jest negatyw :!: nikt nie bierze ERY
i nie mylcie nigdy zasięgu telefonu z zasięgiem internetu kumpel ma telefon orange i w domu to już sobie nie porozmawia a ja mu zaproponowałem orange internet wyśmiał mnie
jak podłączyłem mu swój modem na próbę to był w szoku że tak zap. i wziął orange fre a telefon nadal brzęki jeki .
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości