Modem blokuje VPN

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Modem blokuje VPN

Post17 wrz 2015, 22:17

To ja kilka postów wyżej pytałem się o kółeczko.
A osobiście doświadczyłem. Potem czytałem w necie. Po pewnych aktualizacjach do win7, za chiny nie mógł się internet załadować. Kręciło się niebieskie kółeczko na ikonie łącze. U mnie był internet na pc, a w laptopie na wifi brak. Żona poprosiła po godzinie, przyglądnąłem się temu kółeczkowi. Zamknąłem proces. W zaplanowanych zadaniach wyłączyłem skanowanie, usunąłem i już z pół roku mam spokój.
Stąd była sugestia, czy jakieś skanowanie zgodności przypadkiem, coś nie blokowało internetu. Teraz po włączeniu, pokazaniu pulpitu, w sekundę pokazuje się normalna ikona łącze w trayu i można otwierać przeglądarkę.

Często jest problem z aktualizacjami. Dlatego czytam wpierw, co jest i aktualizuje na drugi dzień. Tą felerną gdzieś przeoczyłem. A były takie, co się ustrzegłem.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
Niezauwazalny

Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 cze 2015, 11:15

Modem blokuje VPN

Post18 wrz 2015, 13:06

Wspomniałeś o tym felernych aktualizacjach,otóż pamiętam że przez komplikacjami system nachalnie zainstalował "poprawki".... i raz łączyło raz nie po 20 razie.po 15 po 7 itd.Aż do momentu gdy kolejny raz zainstalował.a gdy to zrobił laptop zgasł coś takiego jak "brute force"... :| od tego momentu za nic łączę t-mobile>purevpn nie ładuje stron.

jak wyłączyć automatyczne aktualizacje windows 10?,teraz użyłem odświeżania systemu z płyty,a tu znowu nachalnie wcisneło mi "krytyczne aktualizacje" kurw :cry: :crazy:

-- 18 wrz 2015, 13:06 --

Ale ja takiego kółeczka nie widzę ani w połączeniach sieciowych przy t-mobile,ani purevpn,ani ethernet.. tym bardziej w trayu.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Modem blokuje VPN

Post18 wrz 2015, 17:19

Poczytać można było o sierpniowych nowinkach MS:
(...) mechanizmy telemetrii oraz funkcje przesyłające na serwery Microsoftu dane o aktywności użytkownika. Okazuje się, że pozostanie na starszej wersji oprogramowania nie gwarantuje użytkownikom pełnej prywatności, bo wraz z aktualizacjami KB3075249 i KB3080149 Microsoft dodaje telemetrię także do Windows 8.1, Windows RT 8.1, Windows Server 2012 R2, Windows 7 SP1

Może ta telemetria namieszała u Ciebie.
Z tego artykułu cytat: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na szczęście odkryto, że aktualizację KB3074681 można usunąć poprzez zaznaczenie jej pozycji na liście w Panelu Programy i Funkcje (jednym kliknięciem) i wybranie opcji usuwania, którą widać na szarym pasku nad listą. Dwukrotne kliknięcie powoduje właśnie zawieszenie Explorera i nie daje efektów. Innym sposobem jest skorzystanie z "kafelkowego" panelu Aplikacje. Okazuje się, że tak samo można ominąć problem z kontrolerem sieciowym. Aby uniknąć nieprzyjemności trzeba jednym kliknięciem zaznaczyć urządzenie, a na pasku powyżej wybrać przycisk wyłączający je.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości