Najlepszy router do 150zł?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
milosz1996

Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2010, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Najlepszy router do 150zł?

Post11 paź 2014, 19:07

się przez wifi z TC7200. Całość działa w trybie g, ponieważ od ostatniej aktualizacji w kombajnie od upc wifi w trybie n jest absolutnie nieużywalne (zrywa co minutę, transfery rzędu 1Mbit/s). Chciałbym jednak osiągać coś więcej niż 18Mbit/s głównie ze względu na spore transfery danych po sieci lan. Inną sprawą są zakłócenia w sieci spowodowane obecnością 15 innych sieci w okolicy. Na szczęście zdecydowana większość sieci nie nachodzi na siebie, więc nie ma tragedii. I tutaj moje pytanie do Was. Jaki router w cenie max 150zł będzie najlepszy? Rozważam również zakup karty sieciowej TPLink WN822N, więc byłoby dobrze żeby router obsługiwał 300Mbit. 5GHz niestety odpada z powodu braku kompatybilności z telefonami i laptopami, chyba że w tej cenie da się dostać jakiegoś sensownego dualband-a. Z góry dzięki za pomoc :)

@up: będę dzwonił do upc w sprawie wymiany tc7200 na coś innego. Czy oprócz cisco epc3925 dają cokolwiek wartego uwagi (żebym wiedział o co mam walczyć :D)?

-- 11 paź 2014, 19:07 --

@EDIT, przy przeklejaniu postu obciąłem pierwszą linijkę :roll:
Poniżej całość:

Zamierzam dokupić sobie router do mojego TC7200 od UPC który działa.. *****. Aktualnie moja konfiguracja wygląda tak, że mam komputer podpięty do Dlink-DIR615 rev d z dd-wrt ustawionym w tryb repeater bridge, który łączy się przez wifi z TC7200. Całość działa w trybie g, ponieważ od ostatniej aktualizacji w kombajnie od upc wifi w trybie n jest absolutnie nieużywalne (zrywa co minutę, transfery rzędu 1Mbit/s). Chciałbym jednak osiągać coś więcej niż 18Mbit/s głównie ze względu na spore transfery danych po sieci lan. Inną sprawą są zakłócenia w sieci spowodowane obecnością 15 innych sieci w okolicy. Na szczęście zdecydowana większość sieci nie nachodzi na siebie, więc nie ma tragedii. I tutaj moje pytanie do Was. Jaki router w cenie max 150zł będzie najlepszy? Rozważam również zakup karty sieciowej TPLink WN822N, więc byłoby dobrze żeby router obsługiwał 300Mbit. 5GHz niestety odpada z powodu braku kompatybilności z telefonami i laptopami, chyba że w tej cenie da się dostać jakiegoś sensownego dualband-a. Z góry dzięki za pomoc :)

@up: będę dzwonił do upc w sprawie wymiany tc7200 na coś innego. Czy oprócz cisco epc3925 dają cokolwiek wartego uwagi (żebym wiedział o co mam walczyć :D)?

Awatar użytkownika
Seler

Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 26 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: Trójmiasto

Najlepszy router do 150zł?

Post12 paź 2014, 01:30

Posiadam ten sam modem od UPC, da się z nim przeżyć. Mam go połączonego z routerem TP-link TL-WR1043ND:

Kod: Zaznacz cały

http://www.tweaks.pl/recenzja/test-tp-link-tl-wr1043nd/

Najnowsza odsłona ma inną obudowę:

Kod: Zaznacz cały

http://www.ceneo.pl/5182145#tab=spec

Takie połączenie sprawdza się w zupełności. W Twoim przypadku router 2,4GHz powinien wystarczyć, zasięg jest bardzo dobry.
,,Dum Spiro, Spero''
Dopóki oddycham, nie tracę nadziei



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości