Niestabilny światłowód

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Muott

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2021, 18:00

Niestabilny światłowód

Post28 paź 2021, 18:01

Witam.

Od bardzo długiego czasu zmagam się z problemami z internetem. Używam go wyłącznie do grania. Problem zaczął się bardzo dawno gdy z 2mb liveboxa w tp sa przesiadłem się na 10mb internet adsl od orange. Teraz po wieli latach przesiadłem się na światłowód, najpierw był to orange światłowód 300mb a teraz jest to 300mb od lokalnego dostawcy. Prędkość oraz pingi są w normie ale bardzo odczuwalne jest "zamulanie internetu". Myślałem że nie jest to możliwe na światłowodzie podpiętym po kablu - a jednak. Występuje duże opóźnienie oraz utrata pakietów. Prześledziłem trasę mojego sygnału programem WinMTR. Okazało się że przechodzi on przez kilka zagranicznych serwerów i na jednym z nich występuję utrata pakietów, jest to serwer Telii. Wiem że jest to problem z internetem ponieważ kupiłem o wiele lepszy komputer i jest to samo. Nie jest to też kwestia ustawień systemowych poprawiających wydajność ponieważ próbowałem już wszystkiego. Niedawno wystąpiła awaria internetu, okazało się że jeden z serwerów mojego operatora miał awarię. Dzień po naprawie awarii mój internet działał znakomicie - nie było czuć żadnego opóźnienia ani lagów. Niestety następnego dnia wszystko wróciło do normy - internet chodzi jakby był przeciążony. Zgłaszałem to operatorowi, odpisali mi że przełączyli moją sesję na inny router ale nic to nie dało. Jest możliwość żeby wyegzekwować od operatora jakichś działań które by polepszyły jakość mojego połączenia? Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam


  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości