Otwarcie/przekierowanie portu na WinSBS2003

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
adax

Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:47
Lokalizacja: Kutno

Otwarcie/przekierowanie portu na WinSBS2003

Post23 kwie 2009, 08:19

Moja sprawa i jej przebieg jest dość zawiły więc postaram się opisać to jak najprościej.

Moja sieć wygląda tak: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Był jakiś cud informatyk i ustawił tak przekierowanie portu Z na głównym serwerze linuxowym, że używając pulpitu zdalnego mogę się logować do WinSBS2003.

Sedno sprawy. Nie wiem jak on to zrobił ale ten SBS przyjmuje połączenie na porcie Z i jest ok. Postanowiłem postawić za tym SBSem jeszcze dodatkowy serwer na suse pełniący rolę WWW. I tutaj się zaczynają schody. Strona niestety nie może chodzić na porcie 80 z powodu niezależnych ode mnie lecz osoby stojącej wyżej. Więc mam pytanie. Na głównym serwerze linuxowym zrobiono także przekierowanie kolejnego portu X na tego SBS. W przypadku tego portu Z jest ok - pulpit zdalny działa it's OK! Port otwarty. Lecz w przypadku portu X nie jest tak. Próbowałem go przekierować na tym SBSie korzystając z ISA Server Magament, lecz nie działa! Żeby było jeszcze śmieszniej to powiem że sprawdzając na pierwszej stronie znalezionej w google, która umożliwia sprawdzenie czy dany port jest otwarty, sprawdzam a pisze że jest TIME OUT. Niestety sprawdzałem praktycznie wszystko, pytałem się tej osoby stojącej wyżej i powiedziała że zrobiła dokładnie takie same ustawienia do przekierowania jak w przypadku portu Z (oczywiście w tym przypadku zmieniła na port X) i to nie działa! Ten cód informatyk podpowiedział że coś jest nie tak z tym SBSem że nie chce wu gule przyjąć tego portu nie mówiąc już o przekierowaniu go na tego SuSE serva. Bardzo was proszę o pomoc. Pozdrawiam! :roll:
Pozdrawiam! adax| TechNet Member


  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości