Pewien problem z łączem

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Elivion

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2014, 00:57

Pewien problem z łączem

Post16 wrz 2014, 18:53

Cześć, słuchajcie, chyba jakoś od lutego mam router, razem z nim dostałem płytę na której był program(?) coś do zainstalowania dzięki czemu działa mi internet, wi-fi(przez przeglądarkę mogę ustawiać WAN, LAN, QOS...wiecie chyba o co chodzi :) ). I teraz tutaj mam takie pytanie. Co trzeba zrobić by działał mi internet bez tego routera? Żeby było tak jak przed jego podłączeniem. Pytam ponieważ chcę sprzedać ten komputer dla znajomego, a jak podłączy kabel od internetu to nie będzie mu działać. Czy format i zainstalowanie na nowo systemu operacyjnego pomoże?

Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi :). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Pewien problem z łączem

Post16 wrz 2014, 19:00

A co ma twój program i router do jego neta? masz na swoim kompie stery wgrane do karty sieciowej tak wiec on podłącza swój kabel od neta i powinno być oki.

Elivion

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2014, 00:57

Pewien problem z łączem

Post16 wrz 2014, 19:05

Ale kiedy ja podłączam to nie działa, tylko muszę przez router.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pewien problem z łączem

Post16 wrz 2014, 23:38

Coś tu nie gra. Router sam w sobie łączy się z Internetem, więc jaki komputer nie podłączysz do tego routera, to po konfiguracji połączenia lub czasami i na automacie połączy się do Internetu.

Teraz pytanie o co chodzi tu dalej? Czy chodzi o to, że pytasz się jak kolega ma podłączyć Internet swój do tego komputera jak będzie u niego? Wszystko zależy jak on obecnie łączy się do Internetu.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Elivion

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2014, 00:57

Pewien problem z łączem

Post17 wrz 2014, 16:00

Chodzi o to że gdy dostałem router to musiałem coś tam zainstalować z płytki którą też dostałem, dzięki temu mogę korzystać z internetu. Kabel jest podłączony więc do routera i do komputera ale kiedy jest podłączony tylko do komputera to internet nie działa. A przecież kiedyś działał mimo że nie miałem routera, i teraz chodzi o to że przecież kolega nie ma takiego routera więc u niego nie będzie działać.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Pewien problem z łączem

Post17 wrz 2014, 16:25

Wszystko zależy jak on obecnie łączy się do Internetu.

Może wystarczyć instalacja Chipsetu lub dodatkowo sterowników do karty sieciowej.
Wtedy należy wpisać w połączeniu odpowiednie dane z umowy...
W razie czego niech zainstaluje sterowniki z płytki.
Możesz jemu z niej nagrać/skopiować drugą płytkę ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości