Podłączenie 2 komputerów przez switch

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
lexsus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2009, 20:30

Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post27 wrz 2009, 19:28

witam

podłączyłem 2 komputery stacjonarne przez switch d-link des-1005D
Do switcha podłączony jest jeszcze modem cały internet idzie przez kablówkę.
Do modemu idzie kabel koncentryczny a drugi wychodzący z niego to skrętka i idzie do switcha (to oczywiste)

Problem polega na tym iż mam problem z surfowaniem po sieci gdyż na 2 komputery jest jedno IP
do tego sklonowałem adres mac
To wszystko skutkuje chyba tym, że jeden z komputerów ma problemy np z komunikatorem GG - wariuje raz działa zalogowany a raz nie dostępny bo na drugim jest też.
Do tego bardzo wolno ładują się strony lub się tez nie ładują i trzeba odświeżać aż się trafi

Nie wiem czy to tak ma być czy tez jest to wina adresu IP czy jak ?
Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2009, 18:10 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Podłączenie 2 koputerów przez switch

Post27 wrz 2009, 21:41

Ale jak? Oba komputery mają ten sam IP? Muszą mieć inne, najlepiej wszystko ustawiane statycznie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

lexsus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2009, 20:30

Re: Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post29 wrz 2009, 20:07

tak dokladnie komputery podłączone maja te same ip sprawdzialem w połączeniu sieciowym
mają tez te same maski podsieci no i oczywiście adresy mac które sklonowalem

prosze o pomoc? dlaczego to tak wolno chodz?
przepustowosc mam 1,5mbit wiec sporo a dzielac na 2 powino byc po rowno a nie jest tak np gdy sa oba wlaczone i chce wlaczyc scaiganie to wogole sie nei rozpoczyna nawet juz nei mowiac o jakims buforowaniu np na stronie radia internetowego by posluchac:/

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post30 wrz 2009, 02:11

Adresy IP nie mogą być takie same.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

lexsus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2009, 20:30

Re: Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post01 paź 2009, 23:52

ale nie mogą być w sensie, że będą konflikty bo u mnie są takie same i dlatego może to jest właśnie problem, że to tak wolno chodzi

a wiec co zrobić żeby to zmienić tzn adres IP? Bo przecież nie poproszę usługodawcy o nowe IP bo to jest płatne ? nie da się stworzyć jakiejś innej grupy może albo maski lub coś takiego ? żeby to działało bez korzystania z drugiego adresu IP ?
Ostatnio zmieniony 02 paź 2009, 18:29 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post02 paź 2009, 18:28

Już wytłumaczono Tobie na czym problem polega. W sieci nie mogą istnieć dwa komputery o identycznych ustawieniach sieciowych. Jeżeli Masz jeden adres IP przydzielony przez ISP, to rozdział internetu na komputer dokonujesz normalnie jak przy każdej tego typu sytuacji, czyli router. Każdy komp z automatu /DHCP/ będzie miał przydzielone swoje własne, unikalne IP. Odpowiedni adres MAC ustawiasz w urządzeniu rutującym.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

lexsus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2009, 20:30

Re: Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post02 paź 2009, 19:52

czyli teraz musze jedynie kupic router i podłączyć?
czyli to zalatwi wszelakie problemy?

to do czego wtakim razie switch?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Podłączenie 2 komputerów przez switch

Post02 paź 2009, 20:29

To jest jedno z rozwiązań. Innym jest skorzystanie z udostępniania połączenia internetowego, lecz potrzebne są do tego dodatkowe karty sieciowe, wifi dla udostępniania w sieci ad-hoc lub zwykłe ethernet.

to do czego wtakim razie switch?

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przełącznik
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości