powtarzająca się informacja o połączeniu sieciowym

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
chomik354

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2011, 15:09

powtarzająca się informacja o połączeniu sieciowym

Post09 gru 2014, 19:46

Witam po zakupie i instalacji nowej karty wifi TP-LINK TL-WN722N.Pojawiają się ciągle informacje o tym że system Windows połączył się z siecią.W podglądzie zdarzeń co około minuty ciągle pojawiają się nowe wpisy "System wykrył, że karta sieciowa TP-LINK Wireless USB Adapter została podłączona do sieci i ma zainicjowane normalne działanie na karcie sieciowej.".Mam windowsa XP i najnowsze sterowniki ze strony TP-LINKA.Jak to naprawić ?.W opcjach karty wifi mam następujące opcje:
:arrow: 802.11b preamble ustawione Long and Short
:arrow: Map Registers ustawione 256
:arrow: MFP wyłączone
:arrow: Network Adress nie zmieniony
:arrow: Power Save Legacy Algorithm ustawione PS non Poll jest jeszcze PS Poll
:arrow: Power Save Mode wyłączone
:arrow: Power Save Policy (backround) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Power Save Policy (best effort) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Power Save Policy (video) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Power Save Policy (voice) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Scan Valid Internal ustawione 60

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

powtarzająca się informacja o połączeniu sieciowym

Post09 gru 2014, 22:55

Zapewne działa oszczędzanie energii na tej karcie.. W menedżerze urządzeń odszukaj tą kartę, potem wejdź w jej właściwości, znajdź zarządzanie energią i wyłącz opcję zezwalającą na wyłączenie tej karty dla oszczędzania energii.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

chomik354

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2011, 15:09

powtarzająca się informacja o połączeniu sieciowym

Post10 gru 2014, 17:02

Tylko że chyba już mam wyłączone a w właściwościach karty mam takie opcje :
:arrow: 802.11b preamble ustawione Long and Short
:arrow: Map Registers ustawione 256
:arrow: MFP wyłączone
:arrow: Network Adress nie zmieniony
:arrow: Power Save Legacy Algorithm ustawione PS non Poll jest jeszcze PS Poll
:arrow: Power Save Mode wyłączone
:arrow: Power Save Policy (backround) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Power Save Policy (best effort) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Power Save Policy (video) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Power Save Policy (voice) ustawione Legacy Power Safe jest jeszcze jakieś WMM Power Safe
:arrow: Scan Valid Internal ustawione 60

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

powtarzająca się informacja o połączeniu sieciowym

Post10 gru 2014, 22:25

Chyba jednak nie w to miejsce się patrzysz. Jak jesteś w menedżerze urządzeń, rozwijasz daną kartę, potem wybierasz tą właściwą.

Teraz klikasz prawym przyciskiem na właściwości. Chyba ostatnia zakładka to zarządzanie energią.

Teraz domyślnie jest włączona opcja: Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. To trzeba odznaczyć.

Natomiast to co Ty podajesz to chyba zawartość innej zakładki, a mianowicie Szczegóły.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

chomik354

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2011, 15:09

powtarzająca się informacja o połączeniu sieciowym

Post10 gru 2014, 23:33

Niestety ale nie mam tam takiej zakładki



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości