Problem - laptop, karta sieciowa ?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Maxelek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2011, 18:03

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post06 wrz 2012, 21:41

Witam, mam (jak dla mnie) bardzo poważny problem. Występuję on już od około dwóch tygodni. Posiadam laptopa Lenovo Y580, znajduje się w nim karta sieciowa Intel Centrino N-2200. Chodzi mi o pingi, przez pierwsze dwa tygodnie użytkowania laptopa wszystko było okej, po tym czasie pingi zaczęły szaleć. Obecnie prawie CAŁY czas mam ping około 500 w porywach do 2000 ? Rozmawiać się nie da, w gry-online również grać nie można... Dzwoniłem do ASTY, bo stąd mam internet, powiedzieli, że u nich wszystko jest okej, ale przyślą kogoś, jutro ma przyjść facet który może coś z tym zrobi. Trochę dziwne jest to, że na drugim laptopie nie ma prawie żadnych problemów z pingiem, czasem dochodzi do 200, ale bardzo rzadko. Szukałem jakichś przypadków uszkodzenia karty w googlach, nikt nie miał podobnego problemu. Cóż to może być ?

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dodam, że nie jednokrotnie reinstalowałem sterowniki karty sieciowej + niedawno zaktualizowałem i nadal jest to samo.
Dodatkowo korzystałem z :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Oczywiście nic to nie dało, byłem nawet zmuszony do przywracania systemu przez te manewry :(

Czasami przez krótki okres czasu x/xx min mam ping 50~~

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

@edit
Ponadto zainstalowałem cFosSpeeda, również nic to nie dało.
Dodatkowo, to samo jest na kablu i na wi-fi.
W szkole pingi są po 50~~ cały czas ale czasami raz na x min też skoczy na 1700, co kolegom się nie zdarza :(

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post06 wrz 2012, 21:59

Ja bym najpierw zobaczył czy nie podłapałeś wirusa, a potem jakie procesy i ile wysyłają przez sieć.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Maxelek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2011, 18:03

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post06 wrz 2012, 23:53

W cFosie pokazane są procesy które ''niby'' coś wysyłają, nie ma tam nic podejrzanego, zazwyczaj steam coś ciągnie, ale to przez chwilę. Komputer skanowałem avastem nie tak dawno, niecały miesiąc temu, avast był przez ten czas cały czas włączony. Dzisiaj odinstalowałem sprawdzając, czy czasem on czegoś nie blokuję.

@edit
Ping skaczę przy każdym otworzeniu/odświeżeniu strony :( : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post07 wrz 2012, 01:26

Patrzyłeś na inne dns-y?

Maxelek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2011, 18:03

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post07 wrz 2012, 19:22

Niestety problem jest ten sam praktycznie, na DNSach od googli ping skaczę do 500~~ zamiast do 1500~~ na automatycznych, przy wczytywaniu stron/odświeżaniu + na DNSach od Open jest bardzo podobnie. :( Co ja mam zrobić ?

Obecnie ustawione googlowe DNSy, test innych :
- wczorajszy test : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- dzisiejszy test na googlowych DNSach : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Oczywiście podczas testów internet był nieużywany

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post08 wrz 2012, 09:27

A pokaż screen z programu WinMTR zapuszczonym np na onet, zobaczymy gdzie jest przestój.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Maxelek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2011, 18:03

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post08 wrz 2012, 20:00

Już się robi, chciałbym jeszcze wspomnieć, że zrobiłem formata i nadal mam ten sam problem :/ Facet z ASTY był, pokazywał mi, że u niego wszystko gra, czyżby coś było nie tak z kartą w tym laptopie ?

-- 08 wrz 2012, 17:57 --

Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Prosze, tak to wygląda.
Czysty windows, wszystkie sterowniki poinstalowane.
Podczas testu raz odświeżyłem stronę gmail.com pingi jak zawsze drastycznie skoczyły :/ DNSy mam teraz ustawione z ASTY.

Sterowniki zainstalowane tak jak zawsze WLAN, były też na płytcę jakieś WiMax, nie wiem, może spróbować z nimi ?


@edit
Okej, tym razem sprawdziłem jeszcze raz. Na stacjonarnym przy odświeżaniu strony ping dochodzi do 300 obecnie, tak samo na laptopie.

Odświeżone 5 stron naraz na laptopie ping 2300, na komputerze również pojawił się ping 2300, pomimo, że odświeżałem na laptopie

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post09 wrz 2012, 01:24

Zrób wtedy test, w sensie nie wyłączaj winmtra, a najbardziej mnie interesuje uchwycenie momentu tego skoku w pingach.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Maxelek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2011, 18:03

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post09 wrz 2012, 15:43

Proszę bardzo, pierwszy test przy odświeżaniu 4 stron w odstępach 0,5 sekundowych, w drugim odświeżałem chyba 6 w ten sam sposób.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Obrazek
ttp://www18.speedyshare.com/PSskn/download/onet2.png

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem - laptop, karta sieciowa ?

Post09 wrz 2012, 20:39

hmm co to za IP 172.31.0.53
Możesz jeszcze puścić WinMTRa na hotfix oraz np na demotywatory.pl
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości