Problem z połączeniem, wysoki ping

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
tikeroom

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 19:00

Problem z połączeniem, wysoki ping

Post02 sie 2014, 15:41

Niedawno zacząłem grać na prywatnym serwerze wotlk(wow wrath of the lich king) jednak pojawiły się problemy z połączeniem. Za dnia ping mam do 300+ pod wieczór jest trochę lepiej czasami nawet 30-50. Wszedłem do gry i na worldzie zapytałem się jakie wymagania łącza ma wotlk. Jedna osoba odpisała mi że ma radiowy pobieranie 60kb/s i wysyłanie 15 i wszystko mu działa dobrze ping ma po 60. Ja mam też radiówkę 1mbs pobieranie 124kb/s wysyłanie 25 i mam problemy z pingiem nieraz mnie wywala po prostu z servera...Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Patrzyłem na internecie speed test no i mniej więcej trzyma się na 1mbs. Czasami strony internetowe także długo się ładują. Skanowałem komputer AVG Free i nic nie znalazło.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 15:41 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu tematu oraz pisowni, przeniosłem temat z działu Bezpieczeństwo --> Sieci komputerowe

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z połączeniem, wysoki ping

Post02 sie 2014, 15:49

Przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów
i sterowników.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Przeczyść komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Sprawdź inne DNS-y:

Open
208.67.222.222
208.67.220.220
-------------------
lub
Google
8.8.8.8
8.8.4.4
-------------------

Sprawdź:
http://www.hotfix.pl/zmniejszanie-pingu ... a-a153.htm

Klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na zasadzie Ogranicz rezerwowalną przepustowość.

W oknie właściwości będą widoczne trzy opcje Nie skonfigurowano, Włączone oraz Wyłączone. Zaznaczamy opcje Włączone, po czym w polu >Limit przepustowości (%) wpisujemy wartość 0, podobnie jak na poniższym zrzucie. Po zmodyfikowaniu ustawień wybieramy Zastosuj i potwierdzamy OK.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

tikeroom

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 19:00

Problem z połączeniem, wysoki ping

Post02 sie 2014, 19:05

Ok wszystko dobrze ping mniejszy ;) Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedną sprawę. Rozchodzi się o program skype. Miałem go ustawionego przy starcie komputera. No i ok wszystko się ładuje dobrze komputer działa. Ale gdy wyłączałem program skype to komputer nagle się zacinał dopiero reset coś pomagał dało się go wyłączyć dopiero po dłuższym obsługiwaniu komputera np z 2h to już nie zacinało. Zoptymalizowałem autostart i go wyłączyłem teraz jest wszystko ok ale chciałbym z niego jeszcze skorzystać. Trochę się boję go włączyć. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Skanowałem folder skype i nic nie wykrywa.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z połączeniem, wysoki ping

Post02 sie 2014, 22:28

A kiedy go aktualizowałeś, bo ostatnio dość często go zmieniają. No i druga sprawa, jaki posiadasz sprzęt bo teraz ten skubaniec ma już niezłe wymagania.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości