Problem z połaczeniem z siecią

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
gt5

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2015, 17:13

Problem z połaczeniem z siecią

Post17 wrz 2015, 00:17

Cześć

Wszystko zaczęło się po przeinstalowaniu Windowsa 7 Ultimate. Najpierw brakowało mi sterowników do adaptera WLAN, znalazłem to na tej stronie ale na tym nie koniec kiedy już zaczęło mi pokazywać sieci bezprzewodowe, nie mogłem się połączyć z moją, na laptopie działa normalnie, pyk, hasło i działa.... sieć jedynie działa gdy wezmę wyłączę blokowanie sieci bezprzewodowych hasłem w ustawieniach routera

Mój Router to Netgear dg834g v5

nie konfigurowałem jakoś specjalnie routera, wszedłem zmieniłem hasło dostępu z password na moje, WPA2 coś tam coś :) wybaczcie ale nie jestem obeznany w tych sprawach :) czy może ktoś mnie jakoś pokierować ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z połaczeniem z siecią

Post17 wrz 2015, 14:55

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki ?
W Menedżerze urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania ?

Sprawdzałeś reset routera ?
Z tyłu powinien być "guzik" do restartu routera - przytrzymaj go przez około 15 sekund
i powinno Ci zresetować ustawienia.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

gt5

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2015, 17:13

Problem z połaczeniem z siecią

Post17 wrz 2015, 16:09

tak resetowałem router kilka razy, problem polega na tym, że ten internet działa jak nie ma zalozonego hasla na wifi jak tylko wpisze jakiekolwiek haslo, nie ważne czy ustawie wpa czy wpa2 czy cokolwiek innego to na kompie stacjonarnym po wpisaniu hasla (dobrze wpisanego) nie można się połączyć, zdejmuje hasło i znowu działa. Na laptopie działa zawsze nie ważne jakie są ustawienia. Kolega poradził mi zapomnienie sieci w ustawieniach i dodanie jej jeszcze raz ale szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem gdzie to zrobić bo jak wchodzę w ustawienia sieci w panelu sterowania i tam grzebie to ta lista sieci jest pusta. jedynie w prawym dolnym rogu mam dostępne sieci.

Wcześniej miałem w menadżerze urządzeń dwie zółte ikonki właśnie ten adapter wlan 802.11n i sterowniki znalazłem w jednym z tematów tu na forum (po zainstalowaniu już nie świeci się na żółto i dzięki temu w ogóle widzę dostępne sieci bo wcześniej jak nie miałem tego sterownika to nie było nic widać ) i jakiś kompresor? (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwe tego urządzenia) znalazłem gdzieś sterowniki do nvidia i też znikła zółta ikonka



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości