Problem z routerem

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
TeDeX

Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 15 wrz 2009, 22:23

Problem z routerem

Post29 sie 2015, 21:18

Witam serdecznie, mam taki problem. Gdy wyłączę komputer, router wyłącza się na sekundę (gasną wszystkie diody, prócz POWER) i ponownie się włącza(w taki sam sposób jakbym odłączył go od prądu i ponownie podłączył, czyli - pierw migną wszystkie kontrolki, a potem synchronizuje się z linią).
Problem nie występuje gdy przed wyłączeniem kompa, odłączę kabel łączący komputer z routerem(rj45) lub gdy mam podłączone inne urządzenie do portu lan(np telewizor).

Router to TP LINK W8960N V5 - robiłem reset ustawień i ponowną konfiguracje lecz to nic nie pomogło. Wczoraj wgrałem nowe firmware lecz to również nie pomogło.

Wydaje mi się że problem nastąpił po aktualizacji z Win7 na 10 (pewności 100% co do tego nie mam, bo możliwe ze wcześniej nie zauważyłem tego problemu)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2015, 21:18 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniosłem z Problemy --> Sieci komputerowe

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z routerem

Post30 sie 2015, 00:13

Bardziej mi to wygląda na problem elektryczny, albo nieuziemione gniazdka albo jakieś przebicie na kablu rj45.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

TeDeX

Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 15 wrz 2009, 22:23

Problem z routerem

Post30 sie 2015, 13:40

cosik_ktosik pisze:Bardziej mi to wygląda na problem elektryczny, albo nieuziemione gniazdka albo jakieś przebicie na kablu rj45.

Również o tym myślałem, dlatego też podłączyłem router do innego gniazdka, użyłem innego zasilacza(o takich samych parametrach co oryginał) podłączyłem inny kabel rj45 i nic :| Problem jak jest tak jest. Dziwna sprawa



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości