Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 14:36

Witam

Mam laptopa Asus K50IJ i mam problem z internetem. Na PC mam kartę bezprzewodową Modecom MC-WL01 no i chciałem zrobić połączenie wi-fi do laptopa. No to normalnie skonfigurowałem połączenie, w oprog. od karty stworzyłem połączenie w trybie ad-hoc, ustawiłem kanał itd., aktywowałem je, użyłem narzędzia Windows do konfig. sieci, wybrałem, że mój komp będzie mógł udostępniać połączenie - dialnet przez połączenie sieci bezprzewodowej i stworzyłem grupę roboczą o nazwie takiej samej jak ssid sieci i w Viście się po prostu połączyłem i jest OK .
W pierwszym dniu internet na laptopie jest, ale już za następnym uruchomieniem laptopa (albo po kilku dniach ) internetu nagle nie ma. Pisze ze łączność jest ograniczona i jest taki żółty trójkącik przy połączeniu. Na PC mam dialnet , Windows XP home, ale podejrzewam ze coś jest nie tak z Vista, tak jakby po jakimś czasie blokowała ów internet. Mam prośbę,czy moglibyście mi napisać czy spotkaliście się już z takim przypadkiem a jak tak to jak można temu problemowi zapobiec ? Jak coś jelcze chcecie wiedzieć to proszę pisać , to tutaj odpowiem na pytania . Z góry dziękuję :)
Mam Kaspersky 2009 . Czy to on może być problemem?
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 15:39 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 15:04

Jak problem ponownie wystąpi kliknij na opcję naprawiającą połączenie i zobacz czy sieć będzie prawidłowo działała.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:07

Problemw tym ze jest naprawione .

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:20

mam kartę bezprzewodową Modecom MC-WL01

Wejdź we właściwości karty i wyłącz opcję oszczędzania energii.

1) Start => Uruchom -> devmgmt.msc
2) PPM na karcie => Właściwości
3) Odszukaj opcję oszczędzania energii (zazw. zarządzanie energią) i ustaw ją aby karta nie przełączała się w tryb niskiego poboru energii.

-- Dzisiaj, 16:28 --

Musi być, opcja powinna być na ostatniej zakładce "Zarządzanie energią i domyślnie jest ona zaznaczona. Sprawdź jeszcze raz.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:29

Czegos takiego nie ma . A zakladki sa takie : Ogolne ,Zaawansowane ,Sterownik ,Szczegoly ,Zasoby

Znaczy sie ta karta bezprzewodowa model to MODECOm ale nazywa sie Ralink Turbo Wirelles LAN Card

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:41

Ralink Turbo Wirelles LAN Card

To w takim razie wejdź na zakładkę Zaawansowane i tam poszukaj opcji, która pozwoli wyłączyć oszczędzanie energii. Miałem dawno temu tę kartę ale nie pamiętam jakie tam opcje były dostępne.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:43

Znaczy się na laptopie i zrobiłem żeby nie oszczędzało energii (bo było włączone ) ale pisze ze Łączność ograniczona. Mógłbyś wejść na GG ?
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 15:40 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:52

Skonfiguruj jeszcze raz sieć według tej instrukcji Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Tym razem wybierz żeby sieć była otwarta czyli nie zaszyfrowana i sprawdź jeszcze raz czy będzie Cię rozłączać.

PS. Wcześniej napraw łącze.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 16:55

znaczy się mnie nie rozłącza ale pisze ze Łączność Ograniczona o nie ma połączenia z netem .

-- Dzisiaj, 16:59 --

Po skonfigurowaniu jest ta sama historia ..
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 15:40 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 17:02

Kurcze, no właśnie o to chodzi aby naprawić połączenie (na pierwszym jak i na drugim kompie wybierz opcje naprawy łącza). Jak coś zrestartuj obydwa komputery i sprawdź jak sytuacja wygląda. Jeżeli pomimo to będą problemy to najwyraźniej coś blokuje połączenie. Wtedy to należy sprawdzić czy komputery się widzą. Wykonaj ping z jednego do drugiego i odwrotnie. Jeżeli będą problemy wyłącz zaporę ogniową żeby nie blokowała sieci. Coś wspominałeś że Masz jakiś pakiet ochronny, który pewnie posiada w sobie wbudowany firewall, to spróbuj go wyłączyć tymczasowo.

Generalnie zasada jest taka, że jeden system, jeden firewall. Jak korzystasz z zapory z pakietu Internet Security to standardowy, systemowy firewall wyłącz.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 17:12

Kompy się nie widza, pingowałem oba i żadnego połączenia. Na laptopie błąd zadania 1231 a na PC upłynął limit czasu zadania .
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 15:41 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 17:36

Więc spróbuj wyłączyć wpierw systemowy firewall. Puść ping i sprawdź czy się widzą komputery.

Mam Kaspersky 2009

Jeżeli nic to nie da, ponownie aktywuj systemowy firewall, a następnie zdezaktywuj lub całkowicie odinstaluj pakiet Kaspersky.

Tutaj znajdziesz kilka poradników dotyczących deinstalacji oprogramowania:
Deinstalacja wybranej aplikacji przy pomocy Revo Uninstaller
Deinstalacja programów zabezpieczających przy użyciu specjalistycznych narzędzi
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 19:06

No a co mam zrobić po odinstalowaniu Kacpra ? Przecież nie mogę nie mieć żadnego AV .
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 15:42 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 19:09

Spróbuj chwilowo z innym, np darmową Avirą.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

wojteq1993

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:30

Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Post20 wrz 2009, 19:20

Kupiłem kacpra po to żeby ściągać gorszego AV ? Chce to rozwiązać bez nowego AV. Musi być funkcja jakaś żeby zapobiec blokowaniu neta. Aha i wykrywa mi LAN zamiast sieci bezprzewodowej. Może to będzie dla was cenna informacja .
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 15:43 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości