Problem z Wi-fi Acer Extensa 5620z

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Problem z Wi-fi Acer Extensa 5620z

Post04 lis 2009, 00:31

Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie -> Właściwości -> zaznacz Protokół internetowy (TCP/IP)
-> Właściwości -> wpisz odpowiednie dane.
/ przy zaznaczonym Użyj następującego adresu IP /
Jeżeli nie masz danych to sprawdź Uzyskaj adres IP automatycznie.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zaznacz v Pokaż ikonę w obszarze powiadomień podczas połączenia
oraz v Powiadom mnie, jeśli to połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności.

Możesz jeszcze sprawdzić Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza
Ogranicz rezerwowalną przepustowość - 0

Sprawdź te sterowniki
Są w Zip-ie, wypakuj, wyszukaj setup, zainstaluj i zrestartuj komputer :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poprzednie sterowniki musisz najpierw odinstalować i przeczyścić komputer CCleanerem.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z Wi-fi Acer Extensa 5620z

Post04 lis 2009, 07:49

Sterownik jaki mam zainstalowany to: Wireless LAN_Intel_11.1.1.11_XPx86

Mam zainstalowany ten sam sterownik i raczej bezpośrednią winą nie należy go obarczać.

Dodam że lampka informująca o włączeniu Wi-FI miga na pomarańczowo...

Mrugająca oznacza, iż karta jest aktywna i jest w stanie gotowości (nasłuchu). Jeżeli ciągle pali się, oznacza to że aktualnie połączony jesteś z siecią.

Na linuksie zawsze pali się ona nieustannie, bez względu czy jesteś aktualnie połączony z siecią czy też nie, można to zachowanie oczywiście zmienić ale mniejsza z tym.

to albo mi w ogóle nie wykrywał sieci a gdy już wykrył, to gdy nacisnąłem na jakąś (by się połączyć) to znikały mi wszystkie i nie pokazywały się

Po pierwsze, to bym ustawił mniejszy roaming, żeby karta często nie przełączała się na nadajnik o silniejszym sygnale co będzie skutkowało utratą połączenia z obecną siecią. Do połączeń WiFi istnieje wiele ciekawszego oprogramowania, niż to znane z systemu Windows, niestety jest ono niedoskonałe. Takim programem jest np. WeFi 3.6.4.4.

Zainstaluj, zobacz, przetestuj a może się spodoba. Program zawiera komponenty reklamowe ale jest darmowy.

Roaming ustawisz oczywiście we właściwościach karty. Start -> Uruchom -> devmgmt.msc
PPM na karcie Intel PRO/Wireless => Właściwości => zakładka Zaawansowane
Wpis Roaming Aggressiveness odpowiada za ustawienia roamingu, odznacz Use default value i ustaw na Lowest.
Od tej pory nie będzie Cię rozłączać tak często jak to miało miejsce przy normalnych ustawieniach. Normalnie jak karta wykryje lepsze źródło sygnału to się przełącza, a Ty tracisz połączenie, aby właśnie temu zapobiec ustawia się powyższą opcję.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

michaLLL84

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:30

Re: Problem z Wi-fi Acer Extensa 5620z

Post04 lis 2009, 09:14

Witam was dziś dobrzy ludzie ;) zainstalowałem ten programik o którym pisałeś WeFi 3.6.4.4 (XP) i powiem że sieć którą jest zabezpieczona widzi ją cały czas :D a sieć niezabezpieczona czasami niknie bo ma 1 kreskę sygnału...

Roaming ustawisz oczywiście we właściwościach karty. Start -> Uruchom -> devmgmt.msc
PPM na karcie Intel PRO/Wireless => Właściwości => zakładka Zaawansowane
Wpis Roaming Aggressiveness odpowiada za ustawienia roamingu, odznacz Use default value i ustaw na Lowest.


nie znalazłem tego wpisu Roaming Aggressiveness ale poszukam jeszcze...
miałem nie brać dziś lapa na uczelnie ale biorę bo chcę sprawdzić czy działa...
jak będzie działało to super ale zaskoczyło mnie że to może być tylko przez ten programik z Windowsa:)

dzięki wielkie za rady:)

czy się do końca udało to wam napiszę ;)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z Wi-fi Acer Extensa 5620z

Post04 lis 2009, 09:55

nie znalazłem tego wpisu Roaming Aggressiveness ale poszukam jeszcze...

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

michaLLL84

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:30

Re: Problem z Wi-fi Acer Extensa 5620z

Post04 lis 2009, 13:45

wielkie dzięki Panowie ;) właśnie siedzę na uczelni i net mi śmiga :) wielkie dzięki za pomoc



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości