Problem z wifi

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
zfixowany

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z wifi

Post30 wrz 2014, 10:49

Mam pewien problem. Korzystam z internetu UPC 60mb, modem z wifi ze standardem N. Kartę sieciową również mam ze standardem N. Póki korzystałem z połączenia kablem, wszystko było ok. Kiedy odłączyłem się i przeszedłem na wi-fi, prędkość internetu spadła do 5-6 mb/s. Próbowałem zmieniać w ustawieniach, żeby i jedno i drugie urządzenie dorzuciło inne standardy i operowało jedynie na "n", jednak nic to nie dało.

Rozumiem, że wi-fi zawsze trochę transferu "zżera", ale żeby komputer stał 2 metry od routera (dzieli go tylko jedna ściana) i transfer był aż tak zaniżony? Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z wifi

Post30 wrz 2014, 23:32

A jaka jest jakość sygnału? Jak Masz androida to jest tam fajna aplikacja WiFi Analyzer, która pozwala określić jakość sieci.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Problem z wifi

Post01 paź 2014, 11:12

W pierwszej kolejności nalezałoby wykonać analizę zajetości kanałów częstotliwości w sieciach przyległych
i wybrać najmniej wykorzystany używając np
WirelessNetView
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
plus WiFi Info View
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
zfixowany

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z wifi

Post01 paź 2014, 14:45

Jeżeli chodzi o kanał na którym działa wifi, to już to przerabiałem i ustawiłem najmniej wykorzystywany (w grach multiplayer miałem straszny problem z pingiem, który skakał przez to, że kanały same się zmieniały)

A jeżeli chodzi o siłę sygnału to także jest ona w porządku. Nie jestem teraz w domu, więc nie mogę tego sprawdzić dokładnie, ale na pewno nie powinno zeżreć aż tyle transferu. Strasznie mnie to drażni, bo nie po to płacę za 60 mb/s żeby wykorzystywać później 4-5 jak to jest teraz.

burza71

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2014, 17:51

Problem z wifi

Post09 paź 2014, 17:57

Mam taki sam problem. Jeżeli chodzi o sygnał, WIFI Analyzer pokazuje mi -60 do -70 dBm. Czyli w miarę niezły. Nie powinien chyba ograniczać mi neta z 60 mb do 3-4...

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z wifi

Post10 paź 2014, 21:57

Nie, nie powinien. Ogólnie może Panowie strzelić im trzeba reset ustawień i na nowo skonfigurować?

Jeszcze pomyślałem o programie WinMTR, może pokazać, gdzie są opóźnienia w sieci.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

swits.pl

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2014, 11:22

Problem z wifi

Post17 paź 2014, 21:27

WinMTR nie pokaże, gdzie są opóźnienia sieci, tylko na którym hopie jest jaki ping i ewentualnie na jakim poziomie występują straty pakietów.
4-5Mbit/s - wygląda jakbyś połączył się z prędkością 11Mbit/s, czyli w standardzie 802.11b. Jaką masz kartę WiFi? Być może nie obsługuje standardu G lub N i stąd taka niska prędkość.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość