Problemy z siecią - jak utworzyć grupę domową?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Darkman0

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2016, 00:55

Problemy z siecią - jak utworzyć grupę domową?

Post03 lut 2016, 18:04

Witam,
Mam dwa komputery połączone przez router. Na obu zainstalowany ten sam Windows 7. Moim pragnieniem było utworzenie sieci między tymi dwoma komputerami tak, aby można było wymieniać się plikami. Ale nie - tak banalna czynność przysporzyła mi tyle problemów, że nie udało mi się tego zrobić. Ostatecznie korzystając z pewnej rady usunąłem grupę domową do której należały oba komputery i założyłem ją od początku. Spoko, na pierwszym komputerze ją założyłem, na drugim dołączam, prosi o hasło, luzik, wpisuję... I co? Ładowanie. I tak około 10 minut ciągłego "podłączania się do grupy domowej"... Gdy już wreszcie coś się zmieniło, dostałem jakże szczegółowy komunikat o błędzie - "Grupa domowa napotkała błąd". No i wszystko jasne. Dzięki Bogu Windows zaproponował skorzystanie z genialnego narzędzia do automatycznego rozwiązywania problemów. Szukał, szukał i odrzekł: "nie można znaleźć problemu w ramach rozwiązywania problemów". Super. Jedyne co mi pozostaje to j#%^ąć głową w mur? :sciana:

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Problemy z siecią - jak utworzyć grupę domową?

Post03 lut 2016, 18:18

Wyłączałes wszystkie zapory? tą systemową również?

Darkman0

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2016, 00:55

Problemy z siecią - jak utworzyć grupę domową?

Post03 lut 2016, 18:57

Pomogło. O dziwo. Bo wcześniej wszystkie zapory miałem włączone i bez problemu się połączyłem. No dzięki :)
To teraz cofnąłem się do poprzedniego problemu - wszystko ładnie połączone, mam dostęp z komputera 1 do plików znajdujących się na komputerze 2, ale odwrotnie to nie działa. Gdy z komputera 2 wchodzę na komputer 1 wyświetla się "System nie może uzyskać dostępu do //DARKMAN. Sprawdź ponownie nazwę. Możliwe również że wystąpił problem z siecią. Aby spróbować zidentyfikować lub rozwiązać problemy z siecią kliknij przycisk diagnozuj" (oczywiście przycisk ten nie pomaga w żaden sposób).

cloos

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:51

Problemy z siecią - jak utworzyć grupę domową?

Post07 lut 2016, 20:25

Brak dostępu do komputera \\DARKMAN musisz się zalogować, podając nazwę użytkownika plus hasło



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości