Router, komputer stacjonarny i laptop - wspólna sieć.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
DjKamil

Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 27 lip 2009, 21:26

Router, komputer stacjonarny i laptop - wspólna sieć.

Post27 lip 2009, 21:27

Dobry wieczór.
Nie obijając w bawełnę przejdę od razu do rzeczy, a mianowicie posiadam router marki ZyXEL P-2602R-D1A (załączony poniżej)

Obrazek

W chwili obecnej router podłączony jest do komputera na systemie Windows Vista x64. Dodam, że router nie wymagał żadnej instalacji, wszystko odbyło się automatycznie i bez większych problemów.

Obrazek

Chciałbym teraz podłączyć go do laptopa, aby uzyskać dostęp do internetu lecz niestety tutaj kończą się moje zdolności. Przeczytałem parę poradników, lecz niestety nie przyniosły one zadowalających efektów.

W Routerze mam tylko jedno wejście Ethernet, które jest połączone z komputerem stacjonarnym. Laptop ku mojemu zdziwieniu nie posiada wejścia Ethernet, jedynie jakieś podobne oraz wejście telefoniczne.

Obrazek

Drugi komputer posiada Windows XP. Można mieszać?

Obrazek

Rozumiem, że te pola trzeba jakoś wypełnić? Zarówno na jednym jak i na drugim komputerze? Pytam ponieważ jedni piszą że musi być automatycznie a drudzy, że trzeba wpisać 192.168.0.1 na drugim komputerze 192.168.0.2 ale to ani to niestety nic nie daje. Pewnie kwestia leży po stronie podłączenia, albo jeszcze czegoś innego. Na laptopie mam ciągle komunikat "Brak podłączonej karty sieciowej" Karta jest zaktualizowana i włączona więc to również nie jest tego wina.

Proszę o jasne, przejrzyste instrukcje dla ciemnych ludzi :)

Może dodam jeszcze zdjęcia z ustawień routera. Może tutaj też trzeba coś ustawić?

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Kamil K.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Router, komputer stacjonarny i laptop - wspólna sieć.

Post28 lip 2009, 00:32

Drugi komputer posiada Windows XP. Można mieszać?

Można.

Laptop ku mojemu zdziwieniu nie posiada wejścia Ethernet, jedynie jakieś podobne

Wyjaśnij najpierw jakie ma, bo to dość dziwne. W ogóle co to za laptop tj model?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Cisowianka

Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 19 lip 2009, 10:38
Lokalizacja: Friedeberg
Kontaktowanie:

Router, komputer stacjonarny i laptop - wspólna sieć.

Post02 sie 2009, 23:25

bez AP się nie obędzie.

Pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości