Router - Skrętka ??

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post12 lip 2014, 19:36

Co jest lepiej zastosować miedzy połączeniem dwóch komputerów, skrętkę czy lepiej użycz ruter to lepiej ???
A będą "kontaktować" się ze sobą w celu wymiany plików miedzy poszczególnymi komputerami (dojdzie do wielkości do 15 GB).
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post12 lip 2014, 20:03

Typ kabla jest istotny w obydwu przypadkach oraz porty (karta sieciowa).
Pytanie zasadnicze - porty na karcie - jaka jest ich przepustowość 1Gigowe czy starszego typu 100-ki posiadasz. Podobnie z kablem, która kategoria? Kompatybilna ze standardem 1Gbit/s czy klasyczne cat5? Pytam bo może tak być że port jest 1Gbit a skrętka 100Mbit i zonk. Sprawdź sobie wszystko.

Podsumowując czy to przez router czy przy połączeniu bezpośrednim są istotne elementy o których wspomniałem. Jak masz lepszy router i nowy komp to pewnie są w najwyższej przepustowości 1Git.

Dodam że jeszcze istotne jest ekranowanie, pojedyncze, czy podwójne oraz długość kabla.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post12 lip 2014, 21:13

rokko pisze:Pytanie zasadnicze - porty na karcie - jaka jest ich przepustowość 1Gigowe czy starszego typu 100-ki posiadasz.


W jednym kopie jest stara czyli typu 100-ki a w nowym jest 1GB.

rokko pisze:Podobnie z kablem, która kategoria? Kompatybilna ze standardem 1Gbit/s czy klasyczne cat5?

Tutaj to nie wiem, albo zwykły albo a ekranem. :think:


rokko pisze:Dodam że jeszcze istotne jest ekranowanie, pojedyncze, czy podwójne oraz długość kabla.


Odległość mierzy kompami to mnie więcej jak po kablu do 5 metrów.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post12 lip 2014, 23:12

W takim razie i tak wszystko będzie wysyłane przez 100 megabit, a zatem zwykła skrętka piątej kategorii. Ogólnie będzie taniej. Tylko w tym wypadku skrętka musi być skrosowana.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post13 lip 2014, 17:30

A tan przewód 1 kategorii to jest ekranowany czy jakiś specjalny ???.

-- 13 lip 2014, 16:30 --

To połączenie windowsa 7 z 7 nie ma problemu, ale połączenie Windows 7 Ultimate z Windows XP to jest problem. Wiecie jak ??
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post13 lip 2014, 19:09

Te szybkotransmisyjne wszystkie są ekranowane tylko kwestia czy pojedynczo czy podwójnie. Pojedynczo całość opakowana ekranem pod "gumą", a podwójnie dodatkowo każda para żył ma swój ekran. Oczywiście za jakość trzeba zapłacić ekstra.

Co do drugiego pytania, połączenie bezpośrednie? O cross nie pytam bo każda nowa karta bez tego obsłuży. Pytanie jakie grupy robocze, takie same na obydwu kompach ustawiłeś?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post20 lip 2014, 19:38

Tam w obydwu kompach ta sama Grupa robocza czyli "WORKGROUP. :) I nic !!

-- 16 lip 2014, 08:56 --

Windows 7 Ultimate gubi połączenie sieciowe, jak stworze i klikam za to połączenie to pokazuje mi swój komputer a jak wykonam restart i ponownie klikam " Sieć" to już nie pokazuje. A to jest najlepsze ze na Windows 7 Home Premium widzi w "Sieć-i" mój komputer i po restarcie tez klikam na "Sieć" i jest , to ciekawe czemu nie ma tak w Ultimate ??. Jak ktoś wie to proszę pisać 8-)

-- 17 lip 2014, 12:33 --

Jest problem, taki ze jak wykonuje połączenie (skrętka) miedzy 2 komputerami to po restarcie nie widać w "Sieć" tego drugiego komputera, nie wiem co jest grany :( :(

Robiłem mniej więcej tak:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

-- 20 lip 2014, 18:38 --

Jak zrobię to chodzi, widać w sieci 2 kompy, a jak tylko wykonam restart komputerów to nie ma. Jam to możliwe ??, jak ktoś wie to proszę pisać.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post21 lip 2014, 00:38

Zmieniają się jakieś ustawienia po restarcie?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Router - Skrętka ??

Post25 lip 2014, 19:18

Nie, raczej pozostają. A i tak nie widzi tego drugiego kompa, i czemu ??

-- 22 lip 2014, 18:17 --

Już wiem, co powodowało ze się za wzajem komputery nie widziały to ponownym restarcie. A mianowicie program antywirusowy AVG Internet Security 2014. Po odinstalowaniu za każdym razem widzą się komputery i na zwojem można przeglądać rzeczy. Co tam jest z AVG jeszcze nie wiem, bo na razie testuje łącze, ale jak ktoś wie to piszcie.

-- 25 lip 2014, 09:23 --

Wszystko jasne, to AVG blogował dostęp pomierzy komputerami :), i teraz tej wszystko w porządku miedzy połączenie Windows 7 z 7 .

Ale jest teraz inne połączenie, a mianowiczje Windowsa 7 z Windows XP. Trzeba nadać "numery" wie nadałem:
XP:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

7
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

I jak jestem na 7 to widzę wszystko i da się przeglądać jednocześnie 7 jak i XP, tylko jak jestem na drugim kompie (XP) to widzę siebie czyli pliki XP a jak klikam na 7 pojawia się takie okno:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
I to jest najlepsze ze widza w sieci komp XP i 7
I co w takim razie robić ??? , jeszcze powiem ze na systemie 7 nie ma żadnego hasła loginy.

-- 25 lip 2014, 18:18 --

kabel jest krosowy :)

Obrazek

Tylko trzeba pamiętać ze to XP <--> 7
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości