router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 10:31

Witam
Dzis kupilem router tp-link w8910g podlaczylem go ladnie sie diody pala obrocz jednej ktora c iagle mryga(dioda system). Chce skonfigurowac router gdy nagle patrze ze komputer nie widzi mojej karty(jest zintegrowana z plyta glowna asus MSI, a karta sie nazywa gigabit wiecej nie wiem).
Pytanie co mam zrobic? Tylko pomoze reinstal windowsa?


@Drugi problem....
Na drugim komputerze ladnie skonfigurowalem wszystko w setupie... Pisze ze pomyslnie sie zakonczylo. Gdy odpalam przegladarke internetu nie ma. Niby w polaczeniach sieciowych jest wlaczony net ale tez nie miga mi ikonka na pasku(te dwa komputery)
Pytanie co tutaj zrobic.....

Bym zapomial
Mam internet Netia na lini analogowej

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 10:50

Pierwszy problem:

Wejdź w menadżer urządzeń (start => uruchom i wpisz devmgmt.msc i kliknij ok) i sprawdź czy nigdzie nie na żółtych wykrzykników, jeśli są powiedz gdzie. Rozwiń "Karty sieciowe" i sprawdź czy widać kartę sieciową, jeśli tak podaj jej dokładną nazwę.

Problem drugi:

Jak skonfigurowałeś router oraz połączenie sieciowe? Być może pomoże Ci => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ustaw router jako serwer DHCP a następnie panel sterowania -> opcje sieciowe -> kliknij prawym przyciskiem myszy na dane połączenie -> właściwości zaznacz TCP/IP -> właściwości -> uzyskaj adres IP automatycznie i tak samo zaznacz przy DNS-ach i w zakładce konfiguracja alternatywna również zaznacz uzyskaj automatycznie....

Ogólnie tyczy się to jak masz skonfigurowany router i połączenia sieciowe, wszystko sprawdź.
Ps. pamiętaj dobrze zabezpieczyć sieć (szyfrowanie WPA2, zastosowanie filtracji MAC itd)

I podaj jaki masz system

-----------------------------------------

Proszę dostosuj się do 7 punktu Regulaminu:

Kod: Zaznacz cały

7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.

Ps. Polecam do tego celu pomocny artykuł => Sprawdzanie pisowni w popularnych przeglądarkach WWW
me@djohnsc

Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 12:04

Jeden problem z głowy. Net śmiga na jednym już kompie. Teraz został jeszcze problem z kartą sieciową. W Menadżerze urządzeń nie ma jej więc nie mam jak zainstalowac sterów by dobrze działała.
Jak innaczej można ją wyszukać?
@edit
Mam system xp

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 12:15

Ok, czyli widocznie prawdopodobnie zintegrowana karta sieciowa jest wyłączona w biosie. Podczas załączania komputera kliknij delete, aby przejść do biosu i znajdź coś związanego z LAN lub ETHERNET coś co jest związane z kartą sieciową i jeśli pisze coś OFF (domyślisz się że chodzi o to że karta jest wyłączona) to zmień na ON. (nie wiem dokładnie gdzie i pod jaką nazwą to jest, więc poszukaj dokładnie)

Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 12:30

Nic nie znalazłem związanego z LAN lub ETHERNET i nic co było off

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 12:35

Zobacz w Integrated Peripherals (Devices), powinna być tam opcja podobna do onboard NIC/LAN. Przestaw ją na Enabled lub On. Nazwy różnią się w zależności od producenta i wersji biosu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 12:46

wszedłem tam i już była Enabled....... Więc nie rozumiem teraz o co chodzi. Jeśli jest właczona w biosie to czemu jej xp nie wykrywa?

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 12:59

A więc tak, znów Wejdź w menadżer urządzeń (start => uruchom i wpisz devmgmt.msc i kliknij ok) i na samej górze kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę komputera następnie wybierz "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu"

Jeśli nic nie znajdzie to pobierz EVEREST Ultimate Edition 5.02 i spisz

*płyta główna
* mikroukład płyty głównej
* sieć => sieć windows i spisz tylko pozycję karta sieciowa
///kliknij na te dane prawym przyciskiem myszy i kopiuj następnie wklej je do posta///
i podaj na forum

Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 13:11

bawiłem się w dodawanie sprzętu i dzieki zaznaczeniu steów do karty sieciowej wyskoczyły mi 4karty wtf?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 13:24

Widać, że sterowników brakuje

pobierz EVEREST Ultimate Edition 5.02 i spisz

* płyta główna
* mikroukład płyty głównej


Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 13:54

Podaj jeszcze nazwę płyty głównej (odczytaj za pomocą everesta)

Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 14:04


Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 14:36

Pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty sieciowej -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników następnie uruchom ponownie komputer i sprawdź czy wykrywa kartę sieciową.

Kowal94

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:19

router w8910g i komputer nie widzi karty sieciowej

Post01 sie 2009, 14:48

nadal nie wykrywa :cry: chyba karta padła?



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości