Serwer dla bazy danych programu Płatnik i SKP

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
diablo.xd

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2014, 22:45

Serwer dla bazy danych programu Płatnik i SKP

Post10 sie 2014, 17:31

Witam,

poszukuję rozwiązania żeby móc zapisywać i otwierać bazę danych programów Płatnik i SKP (Super Księga Podatkowa), otóż z tych programów korzystają 2 księgowe na 2 różnych komputerach w 2 różnych lokalizacjach. Chciałbym, żeby ich praca była zapisywana na jakimś serwerze danych i była ogólnie dostępna do zapisu i odczytu przez te dwie osoby. Przyszło mi do głowy postawienie routerka z dyskiem USB 2,5 cala w jednej z lokalizacji i po zakończeniu prac każda z księgowych umieszczałaby tam swoje pliki. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy macie jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Serwer dla bazy danych programu Płatnik i SKP

Post10 sie 2014, 20:54

Fajnie, ale czy Masz stałe IP? Tutaj trzeba by było serwerek raczej postawić, a nie router. Pytanie tylko co znaczy dwie różne lokalizacje? Bo można to rozumieć jako miejsce odległe np różne budynki, a może też dwa pokoje ale w tej samej sieci.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Serwer dla bazy danych programu Płatnik i SKP

Post10 sie 2014, 23:04

Postawienie NAS na routerze to akurat najprostsze rozwiązanie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

diablo.xd

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2014, 22:45

Serwer dla bazy danych programu Płatnik i SKP

Post11 sie 2014, 12:04

oczywiście jest stałe publiczne IP, w 90% komputery będą pracowały w jednej podsieci, w dwóch różnych pokojach, ale w 10% jeden będzie w innej lokalizacji (z dostępem do sieci), dlatego też napisałem, że 2 różne lokalizacje. Myślałem też nad postawieniem serwera SQL na laptopie głównej księgowej, ale i3 + 4GB RAMu mogą mieć problem, a poza tym komputer będzie musiał być cały czas włączony. Dlatego wydaje mi się, że postawienie serwera NAS jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Serwer dla bazy danych programu Płatnik i SKP

Post12 sie 2014, 00:18

No to będzie działać, NAS sprawują się dosyć fajnie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości