Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post04 lut 2010, 11:52

Witam,
mamy w domu dwa komputery, laptop(Vista) i PC(Win7), sieć domowa widoczna na obu kompach, wszystko ładnie udostępnione, no i właśnie... w laptopie mogę wchodzić do folderów PC-eta, natomiast nie można otworzyć folderów lapka w PC-cie, co może być przyczyną?
dzięki z góry i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 17:30 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniono tytuł
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

problem z siecią w win7

Post04 lut 2010, 15:14

Zasoby tego drugiego kompa są widoczne w otoczeniu sieciowym? Czy kompy mają ustawione autologowanie do systemu? Czy konta użytkowników z których zasobów chcesz skorzystać mają ustawione hasła? Czy do danego udostępnionego zasobu ustawiony jest grupa bądź użytkownik i przypisane są odpowiednie prawa odczytu/zapisu?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

problem z siecią w win7

Post04 lut 2010, 17:08

Siemka rokko ! Udało mi się już rozwiązać problem. Trzeba było skonfigurować program antywirusowy. Inna sprawa...u mnie jak i w lapku udostępnione są tylko foldery publiczne, można udostępnić cały komputer? Udostępniłem np swój folder i widać go w laptopie ale nie mogę go otworzyć bo niby nie mam uprawnień. W centrum sieci i udostępniania jest wszystko udostępnione...
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post04 lut 2010, 18:00

Prawy przycisk myszy na udostępniany folder => Właściwości
Zakładka Udostępnianie => Udostępnianie zaawansowane
Zaznacz Udostępnij ten folder
Zostaną aktywowane dwa przyciski: Uprawnienia i Buforowanie
Wybierz Uprawnienia
Dodaj użytkownika lub grupę
Określ dla danego usera bądź gruby jakie będzie miał prawa: Pełna kontrola/Zapis/Odczyt
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post04 lut 2010, 19:05

No tak robię a jak chcę otworzyć folder z lapka w PC-cie to system mówi, że nie mam uprawnień i mam się skontaktować z adminem, w uprawnieniach mam everyone, jak dodać tam użytkownika i co wpisać ?

robię tak:
-folder,ppm, właściwości, udostępnianie, udostępnianie zaawansowane, uprawnienia, tu mam "wszyscy" a jak chcę dodać użytkownika lub grupę to co mam wpisać ? Tu jest "Wprowadź nazwy obiektów do wybrania"
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post04 lut 2010, 19:09

Użytkownika dodajesz w ten sposób:
Po wejściu w uprawnienia udostępnianego zasobu kliknij Dodaj
W polu tekstowym wpisz nazwę użytkownika któremu chcesz przyznać uprawnienia do zasobu
Możesz również wybrać z listy, kliknij Zaawansowane => Typy obiektów => zostaw zaznaczone pole Użytkownicy => OK
Teraz w oknie kliknij Znajdź teraz i z wyników wyszukiwania wskaż właściwego usera i kliknij OK
W kolejnym oknie OK
Teraz ustaw mu odpowiednie uprawnienia do zasobu.

-- 04 lut 2010, 19:09 --

uprawnienia, tu mam "wszyscy"

Tak, Masz "wszyscy" ale czy zaptaszkowałeś opcje w uprawnieniach (kolumna zezwalaj) "Pełna kontrola"?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post04 lut 2010, 19:52

Zaptaszkowałem, sorry rokko ale jak na razie nie mogę sobie poradzić, właściwie robię wszystko jak piszesz tylko nie wiem jakiego usera wpisać, chcę udostępnić foldery laptopowi i jak wpisuję jego nazwę nic z tego



Musi być chyba inna przyczyna. Udostępniam np cały dysk "C" i widać go w laptopie ale nie mogę go otworzyć, tylko publiczny idzie...
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post04 lut 2010, 19:56

Powiem tak, na kompie z Vistą załóż nowe konto o nazwie testuser, na kompie z Win 7 załóż takie samo konto. Konta powinny mieć założone hasła zatem nadaj każdemu hasło dostępu.
Przypisz na obydwu kompach do danego udostępnianego folderu usera testuser i daj mu pełne uprawnienia.

Sprawdź jak będzie sytuacja wyglądała. Musi wszystko pięknie działać, nie ma siły.

Userów i hasła możesz ustawić standardowo przez odpowiedni aplet w Panelu sterowania, przez przystawkę lusrmgr.msc lub poprzez wiersz poleceń i komendę net user. Zrobisz jak ci będzie wygodniej.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Sieć domowa Vista-Windows 7-problem z udostępnianiem zasobów

Post05 lut 2010, 12:44

dzięki rokko, jutro to przetestuję bo lucy zajęła laptopa na dobre i mnie nie dopuszcza ;), trochę szukałem w google i jak widzę nie jestem osamotniony z tym problemem, być może robię jakiś drobny błąd... jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

-- 05 lut 2010, 13:44 --

Witam ponownie,
rokko pomęczyłem się dziś rano no i udało mi się, po prostu robiłem udostępnianie nie tam gdzie trzeba, najpierw zrobiłem tak jak pisałeś z nowymi kontami i to samo, i to dało mi do myślenia, ach ten windows... dzięki rokko za pomoc
pozdrawiam
mac os x & win7 user



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości