Sieć WiFi 4komputery.Jeden z nich co chwile zrywa połączenie

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
accesspoint

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2009, 23:11

Sieć WiFi 4komputery.Jeden z nich co chwile zrywa połączenie

Post15 kwie 2009, 23:14

Witam.
Mam dość niebywały problem. Otóż mam taką domową sieć Wifi. Z tej sieci korzystają 4 komputery. Panasonic CF-M34, HP Compaq nc6000, Stacjonarny jakiś taki, i Panasonic ToughBook CF-28.

!! Problem jest z tym ostatnim CF-28. Testowałem na nic 3 karty wifi na PCIMCIA i jedną na PCI. Na wszystkich występuje ten sam objaw. Internet raz jest raz go niema, raz się łączy raz nie, przy czym częściej się jednak nie łączy. Jest to na tyle niewygodne ze przez ok 1h jestem na nim w stanie przeglądnąć 3 może 4 krótkie aukcje na allegro.

Ale! Jak by tego było mało - na kablu chodzi dobrze.

Nikt niema pojęcia co może być. Na początku myślałem ze to karta WIFI jest zepsuta, ale testowałem aż 3 i na innych komp chodzi dobrze.

Z tego co zdążyłem zauważyć po resecie i uruchomieniu internetu chodzi on przez chwile normalnie, po czym przestaje.\

Co mogę jeszcze spróbować?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sieć WiFi 4komputery.Jeden z nich co chwile zrywa połączenie

Post15 kwie 2009, 23:27

Otóż mam taką domową sieć Wifi.

Sprawdzałeś czy w pobliżu nie ma innych sieci operujących na tym samym kanale co Twoja? Należy to sprawdzić programem Network Stumbler lub Retina WiFi.

!! Problem jest z tym ostatnim CF-28. Testowałem na nic 3 karty wifi na PCIMCIA i jedną na PCI. Na wszystkich występuje ten sam objaw.

Sprawdź moc sygnału na nim, użyj wspomnianych programów. Karta WiFi może również być przełączona w stan niskiego poboru energii przez co nie osiągnie pełnej wydajności. Należy to zbadać, wszelkie opcje są w zaawansowanych ustawieniach sterownika karty WiFi.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

accesspoint

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2009, 23:11

Sieć WiFi 4komputery.Jeden z nich co chwile zrywa połączenie

Post16 kwie 2009, 07:37

W pobliżu jest jedna obca sieć. Ale na innym kanale. Siła sygnału ponad 50%.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sieć WiFi 4komputery.Jeden z nich co chwile zrywa połączenie

Post16 kwie 2009, 09:49

Jaki system operacyjny jest na nim, XP z SP2? Czy używasz szyfrowania w sieci, jeżeli tak to jakie? Czy do ustanowienia połączenia korzystasz z dodatkowego oprogramowania producenta karty czy wszystko leci systemowo tzn. przy użyciu wyłącznie systemowego oprogramowania?

przy czym częściej się jednak nie łączy

A co na to podgląd zdarzeń? Patrzyłeś? Są jakieś warte uwagi błędy? Jeżeli Masz możliwość możesz podać dzienniki aplikacja oraz system do analizy wg. tej instrukcji.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

accesspoint

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2009, 23:11

Sieć WiFi 4komputery.Jeden z nich co chwile zrywa połączenie

Post16 kwie 2009, 11:45

System to Win2k bez zadnych sp (z sp4 też było to samo). Brak szyfrowania. Nie używam zadnego dedykowanego oprogramowania, wszystko standard przez system.

Jak będę miał możliwość to wrzucę te dane o które prosisz.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości