Siła sygnału połączenia w sieci- jak nastawić ?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Siła sygnału połączenia w sieci- jak nastawić ?

Post18 cze 2012, 15:01

Mam dostęp do Internetu bezprzewodowo, łącząc się bezpośrednio poprzez kartę sieciową i antenę czaszową z siecia lokalną LAN. Od jakiegoś czasu zauważyłem i to mnie zastanawia, że w systemowym trayu w ikonce połączenia siła sygnału tego połączenia jest na ogół niska, sporadycznie zmienna. Wcześniej u mnie siła ta była z reguły wysoka a nawet znakomita choć jak zaobserwowałem też zmienna raz taka, raz inna - oczywiście w pewnych dłuższych odstępach czasu. I powstaje pytanie - czy siła sygnału połączenia sieciowego ma jakikolwiek wpływ na jakość Internetu, wyświetlania stron itd., no i czy i co ja mogę z tym ewentualnie zrobić ? U mnie jakość Internetu jest niezła, taka sobie ale mogłaby być lepsza więc dlatego zapytuję czy to może ma na tę jakość wpływ ? A czy może niewłaściwe ustawienie anteny lub ewentualnie jej gorsza jakość fizyczna też mogą mieć tu znaczenie ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Siła sygnału połączenia w sieci- jak nastawić ?

Post19 cze 2012, 09:24

Ma wpływ, bo im słabszy sygnał tym sieć zaczyna w pewnym momencie zwalniać, gdyż to oznacza sporo zakłóceń. Co możesz zrobić? hmmm, w zasadzie jak sygnał się zmienił to znaczy, że operator coś kombinował, zmienił sprzęt lub usytuowanie nadajnika. W zasadzie można kombinować ze zmianą tylko anteny ale tu ją trzeba dobrze dobrać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Siła sygnału połączenia w sieci- jak nastawić ?

Post19 cze 2012, 14:28

Czyli co - najlepiej powinienem się skontaktować z administratorem sieci i zapytać czy przede wszystkim przyczyna nie leży po ich stronie i dopiero po wykluczeniu tego podejmować dalsze kroki tak ?
Tak od siebie: czasza antenowa z konwerterem, którą posiadam (nie jest to moja własność tylko dostawcy, więc nie powinienem tu sam cokolwiek robić) może z czasem po prostu ulec zmiennym warunkom atmosferycznym np. silny wiatr lub nawet zamortyzować się w takim stopniu, że trzeba by ją wymienić. Już raz z tego powodu był u mnie ktoś od dostawcy, bo nie było wcale połączenia (czerwony krzyżyk w trayu) ustawił antenę, skonfigurował i grało ale - co zauważyłem dopiero później bo nie zwróciłem na to uwagi ta siła sygnału była odtąd niska. Więc już sam nie wiem czy ta siła sygnału to ode mnie zależy (właściwe nakierowanie anteny) czy jednak od dostawcy ?



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości