Szyb. Internetu drastycznie spadła - Kabel.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Charlie

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2009, 14:58

Szyb. Internetu drastycznie spadła - Kabel.

Post10 paź 2009, 19:18

Witam!
Po moim ostatnim problemie który został bardzo szybko i fachowo rozwiązany, postanowiłem znowu zwrócić się tutaj o pomoc. Mianowicie...

Kupiłem nowy komputer. Jako że nie posiada bezprzewodówki musiałem podłączyć go za pomocą kabla. Wszystko ładnie działało na poprzednim komputerze (Internet był podłączony tylko do niego, teraz on korzysta z bezprzewodowego), szybkość +500/600 KB/s w dzień (RapidShare Premium, inne źródła bez różnicy). Teraz gdy ściągam pliki to pobierają się one z szybkością maksymalną 200 KB/s, jednakże jak włączę 2 ściąganie to szybkość jest prawie taka sama co przy szybkości pliku pierwszego, coś jakby router mnie blokował. Nie bierzecie pod uwagę opcji że ktoś coś ściąga np. sąsiad, wokół mojego domu mieszkają tylko starsze osoby (i tak ściąganie włączałem na noc), jak i moja sieć nie przeprowadza żadnych napraw, cięć w szybkości. (po podłączeniu komputera nie zmieniałem żadnych opcji na nim)

Więc nie wiem gdzie leży problem, router mnie blokuje? Kabel zły? Jakiś wirus?
Proszę o pomoc! Pozdrawiam, Charlie.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Szyb. Internetu drastycznie spadła - Kabel.

Post10 paź 2009, 19:59

Więc nie wiem gdzie leży problem, router mnie blokuje? Kabel zły? Jakiś wirus?

Dobrze, ale jak sytuacja się prezentuje z pobieraniem plików z innych serwerów? Problem może być zupełnie w innym miejscu, to serwer z którego pobierasz pliki może limitować prędkość pobierania. Druga sprawa, Twój provider może limitować prędkość pobierania w sieciach P2P. Kabel też wchodzi w rachubę, ale wątpię że używasz kabla starszego typu. Kolejna kwestia to limitowanie serwera pośredniczącego lub VPN, o ile korzystasz z nich. Jest wiele możliwości niekoniecznie związanych z usterką routera czy konfiguracją systemu. Zobacz też w routerze czy nie ustawiłeś QOS (limitowanie przepustowości łącza dla danego kompa).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Charlie

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2009, 14:58

Re: Szyb. Internetu drastycznie spadła - Kabel.

Post10 paź 2009, 20:23

Nie nie wina żadnego z serwerów, ściągałem z MegaUpload, RapidShare, Hotfile, Odsiebie i także z innych mniejszych serwerów (programy.pl itd.) Wszędzie tak samo. Co do QOS, nie wiem jak to sprawdzić, mógłbyś dokładnie to objaśnić? Kabel jet nowy, dopiero co kupiony. Nie przeleżał 10 lat w piwnicy, ale to nie jest światłowód :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Szyb. Internetu drastycznie spadła - Kabel.

Post11 paź 2009, 09:04

Co do QOS, nie wiem jak to sprawdzić

Wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera i szukasz opcji QOS, patrzysz czy nie ma ustawionego limitowania. Wszystko pisze w instrukcji obsługi.

Jak nie posiadasz instrukcji to w Google wpisz:

Kod: Zaznacz cały

model_routera ext:pdf


W wynikach wyszukiwania powinna pojawić się instrukcja w formacie PDF.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości