Tani sprzęt WiFi

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post27 sie 2014, 20:04

Witam. Przesiadłem się właśnie z 7 na 8.1 64 bity. (upgrade PC itp) i miałem co prawda problemy z wifi(teraz działa). No ale widać że coś gorzej niż to było na 7. Czasem rozłącza z byle powodu, no różne rzeczy odwala. Myślałem więc myślał bym nad jakimś tanim rozwiązaniem współpracujący z win8.1.

Nie wiem czy coś takiego jest, ale warto spytać. Takie urządzenie, że podłącza się ona do routera a potem by kablem sieciowym by brał do obecnego pc neta z tego routera. Takie niezależne od systemu WiFi(wie ktoś jak się takie coś sprawuje i ile bierze takie coś?). Widziałem takie cuda podłączane pod gniazdko rzekomo wzmacniacz sygnału to się zwie ale nie wiem czy to by działało w tę stronę.

Pewnie bym brał tego Airlive 370USB. Jednak nigdzie nie pisze (sklepach,strona ich) że wspiera 8,8.1 jedynie 7 - (niżej)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Tani sprzęt WiFi

Post28 sie 2014, 21:11

Heros1303, a nie przetestowałbyś innych DNS-ów, nim wydasz pieniądze na nowy sprzęt?

Na początku używałam domyślnych DNS, potem przeszłam na te od Orange i było coraz gorzej, ale się poprawiło jak zmieniłam je na te od Comodo.

Ja z kolei miewałam podobne problemy z ruterem, jak już używałam DNS od Comodo, ale wówczas inni też je mieli, może w związku z czyimiś atakami. Od jakiegoś tygodnia, od kiedy używam laptopa, nie mam problemów z ruterem.

Mój system to Windows 7 64-bit, jednak na Twoim miejscu sprawdziłabym inne DNS i dopiero w ostateczności reset rutera, nie przepadam za tym, pod warunkiem, że pod ręką masz potrzebne dane i umiesz od nowa skonfigurować ruter (ja miałabym z tym problem).
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post28 sie 2014, 22:44

Może bym spróbował, ale zmiana DNS z standardowych oryginalnych na inne chyba jest niebezpieczniejsze skoro mówisz o jakiś atakach. Te DNS wpisuje się w routerze zapewne?

Nie wiem ale mam dwie myśli. Albo o konflikt sterowników a dokładnie nie zbyt dobra kompatybilność z sterownikami WiFi a windows. Co ciekawe te WiFi na 7 powodowały mi BSOD (ale raz na jakiś czas) na 8.1 jeszcze nie miałem co ciekawe. Także myślę by albo kupić tego WiFi jakiegoś dobrego kompatybilnego z tym systemem. Bądź coś w stylu reapater extander by wykorzystać go jako niezależne WiFi i podłączyć go kablem z PC a jego połączyć z routerem. Przynajmniej zażegnam konflikt z sterownikami bo w końcu to zintegrowana sieciówka.

Drugie podejrzenie, które chyba zbadam i to dziś to wywalenie AV Norton, którego mam na 60 dni, które mam z płytą główną dostałem. Sprawdzenie jak się sprawuje na systemowym zabezpieczaniach. Bo wg niektórych użytkowników systemu 8.1 na forum SG pisali, o tym że AV robią owe wycieki pamięci, destabilizuje system i podobne rzeczy jak rozłaczanie internetu wyrabia, nie odświeżanie kafelek itp więc chyba wywalę Nortona i sprawdzę, ale jeszcze zobacze.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tani sprzęt WiFi

Post29 sie 2014, 09:26

Nie wiem czy coś takiego jest, ale warto spytać. Takie urządzenie, że podłącza się ona do routera a potem by kablem sieciowym by brał do obecnego pc neta z tego routera. Takie niezależne od systemu WiFi(wie ktoś jak się takie coś sprawuje i ile bierze takie coś?). Widziałem takie cuda podłączane pod gniazdko rzekomo wzmacniacz sygnału to się zwie ale nie wiem czy to by działało w tę stronę.


No ale chwila, mówisz o kablu sieciowym, ale teraz, a w zasadzie od zawsze, większość routerów ma złącza Ethernet, więc czemu po prostu nie podłączyć do tego gniazda kabla i nim pociągnąć Internet do komputera?

Extendery służą tylko do zwiększania zasięgu sieci WiFi, rozszerzają jej pole, więc to nadal będzie WiFi.

Są jeszcze urządzenia wpinane w gniazdko przy routerze, drugie przy komputerze i Internet leci po kablach energetycznych. No ale to tanie nie jest.

Wyjaśnij więc może najpierw jakim routerem dysponujesz i jak daleko od niego jest komputer.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post30 sie 2014, 15:03

Owszem ma ten router czyli Livebox gniazda ethernet. Tu masz rację. Problem jest jednak taki że z powodu iż na górze w mieszkaniu coś było z linią. Trzeba było go więc znieść na dół, gdzie jest podpięty. W sumie rozłaczanie nadal jest ale mniej razy niż jak był na górze. Dobra to jest offtopic teraz do rzeczy. Skłonny jestem do korzystania teraz z WiFi. Które to jak już pisałem ma problemy sterowników. Co ciekawe na win8.1 (nie wiem czemu u was jest on wykrywany jako 7 xd) działa te Wifi na sterownikach od Visty. Także wiesz. W sumie te Wifi jest za czasu XP więc trochę stare to.

No w linii prostej to jest pewnie do 8 metrów. Ale mówię że kablem musiał bym pociągnąć przez cały dom na dół. Mógłbym też przewiercić no ale po co tak niszczyć podłogę?. Dlatego jestem skazany na WiFi.

No te urządzenia w gniazdkach też ciekawe o których wiem już jakiś czas. Niektóre extandery mogą chyba do czegoś takiego służyć, że po podłączeniu ich do routera z netem. Wyłączyć tworzenie nowej sieci i korzystać z niej poprzez kabel. Wtedy teoretycznie nie trzeba się bawić w kwestie kompatybilności, gdyż do PC trafiało by kablem ethernet. A to urządzenie WiFi by brało neta z dołu.

-- 30 sie 2014, 15:03 --

Refresh

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tani sprzęt WiFi

Post30 sie 2014, 21:20

To chyba ten cudak, zobacz Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Inaczej sieć powerline
Albo trochę lepsze i już w zestawie KITowym Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post30 sie 2014, 21:25

Rozumiem że to za jedną sztukę tyle? Do 80 zł są też firm Edimax, TP Link itp.
Zostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. nie tyle od dane co podłączone w ten sposób komputery, routery itp. :D


Czyli mam rozumieć równoznaczne, że nie ma czegoś takiego, jak niezależne WiFi? Że od pc do takiego czegoś. Takie urządzenie skonfigurowane wcześniej, przesyła to do routera i z powrotem? Zastanawiam się czy te reapetery extandery czy tam range extandery by czegoś w ten deseń nie mogły by do czegoś takiego służyć?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tani sprzęt WiFi

Post30 sie 2014, 21:53

Możesz jeszcze zmienić sam router na nowy, bo po co podłączać inny AP do tego routera co już sam posiadasz?

Co do bezpieczeństwa, nie ma problemu. Dane są szyfrowane to raz, a dwa nie ma obawy o to, że dostęp do neta będzie możliwy spoza mieszkania. Te urządzenia działają tak, że nie ma dostępu do sieci dalej niż jest licznik. Filtry licznika skutecznie je blokują.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post30 sie 2014, 22:31

To chyba najlepiej taniej kupić po prostu WiFi na USB. Tylko nie mam pojęcia które na na 100% mają sterowniki zrobione dla Win8.1 i w razie czego będą aktualizowane do następnych? Może bym sam coś znalazł jak mówię, ale wszędzie piszę o kompatybilności do Win7. Żadnego chyba nie widziałem z win8,8,1? Nawet wspomniany w pierwszym poście Airlive na stronce pisze, że tylko do win7

Sam router działa dobrze, co prawda rozłącza, ale to możliwie chodzi o kabel który idzie do tej sieci.

Albo coś takiego --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Edit:

Wreszcie znalazłem coś oficjalnego od MS listę obsługiwanych WiFi :D
Trzeba wybrać coś z tej listy --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tani sprzęt WiFi

Post30 sie 2014, 23:53

No ale skoro rozłącza WiFi to dla mnie wzmacniacz nie musi być tu potrzebny.

Pytanie z jakiego powodu rozłącza? Jaka jest jakość sygnału? Bo jak dobra, to router rozłącza albo karta sieciowa lub system.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post01 wrz 2014, 20:59

Różnie czasem wszystkie kreski czasem dwie czasem trzy czasem wszystkie różnie nie wiem czemu tak.

Żeby było jasno. Bo wspomniałem wcześniej że router rozłącza od neta, ale jeśli chodzi o kierunek wifi z pc do routera to różnie z tym bywa. Czasem jest tak że mam zasięg nie mam wykrzyknika przy kreskach. Nie wczytuje stron co ciekawe nie wbija mi do routera na strone 192.xxx.. itd. Pomaga rozłączenie go na chwilę, ale też nie od razu widzi moją sieć. Czasem muszę wyjąć z raz jeszcze żeby załapał. Nie wiem czemu tak.

Tak naprawdę chodzi o zejście sygnału o jeden poziom niżej + ściany.

-- 01 wrz 2014, 20:59 --

Nie wiem jak mam to rozumieć. Udało mi się jakoś ustawić że mam wszystkie kreski(czasem spada jedna) i jak mam ciągle ją podłączoną. Mam dziwne zaniki. Na przykład wejście na router jest niemożliwe a mam ciągle połączenie z tyloma kreskami. Pingowanie w cmd daje również do myślenia jak załapie znów to jest 1-3ms a udało mi złapać się upłynął limit czasu raz potem już ładniw albo na poziomie 100+ 70 itp.

Czy to trochę nie dziwne?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tani sprzęt WiFi

Post01 wrz 2014, 23:44

Dziwne właśnie, Masz może inny sprzęt z WiFi? Np telefon.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Tani sprzęt WiFi

Post08 wrz 2014, 13:36

No więc myślę o położeniu kabla jednak, który to najlepszy jeśli chodzi o opóźnienie mniejsze niż przy wifi. Chciałbym się dowiedzieć tylko jaki byście polecili mi kabel tak z ja wiem? 10-20m ( Będę jeszcze obliczał ale myślę że w tych wariantach może połowa 15m. Czy przy takim kablu mogę mieć opóźnienie i zaniki przy tyulu metrach kabla?



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości