Udosępnianie plików w sieci domowej

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
jarojaro77

Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 10 gru 2008, 10:08

Udosępnianie plików w sieci domowej

Post20 wrz 2009, 08:20

Mam komputer stacjonarny podłączony kablem do Routera i laptop połączony z Routerem bezprzewodowo.Mam prośbę w skonfigurowani laptopa tak żebym mógł przesłać pliki z kompa stacjonarnego na laptopa.Nie jestem w tym zbyt dobry dlatego proszę o instrukcje krok po kroku czyli co mam zrobić na kompie stacjonarnym a co na laptopie.Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Udosępnianie plików w sieci domowej

Post20 wrz 2009, 09:07

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer->Właściwości-> Grupa robocza->kliknij zmień. Na obydwu komputerach ustaw tą samą nazwę grupy, a inne komputerów.

Teraz z Moim komputerze->z menu->narzędzia->opcje folderów->Zakładka widok->Zaznacz opcję Użyj prostego udostępniania plików.

Wejdź do panelu sterowania->Połączenia sieciowe->kliknij prawoklikem na połączenie sieciowe->Właściwości->Sprawdź czy masz zaznaczone udostępnianie plików i drukarek.

Teraz już można udostępniać dowolne zasoby. Klikasz prawym przyciskiem np na dysk->Udostępnij->udostępnij ten folder.

Czasami są problemy z widocznością (wchodzisz przez otoczenie sieciowe na dany komputer), zatem warto utworzyć tymczasowo na komputerze z którego kopiujesz dane dodatkowe konto użytkownika z hasłem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
jarojaro77

Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 10 gru 2008, 10:08

Udosępnianie plików w sieci domowej

Post20 wrz 2009, 10:10

Tylko że u mnie we właściwościach nie mam "Grupa Robocza"

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie mogę ustawić konta Gość bo wszystko mi zniknęło z Konta Użytkowników.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Windows MX to spiracony system, a więc zgodnie z regulaminem temat zamykam.
CK



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości