Walka z dostawcą internetu.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
DostojnyKocur

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 wrz 2012, 19:04
Kontaktowanie:

Walka z dostawcą internetu.

Post24 kwie 2019, 00:27

Cześć,

Mam internet radiowy od dostawcy X od stycznia 2018 roku.
Do grudnia było idealnie, prędkość idealna, pingi super.
W grudniu zaczął się meksyk....
- Pingi 10-900
- timeouty ciągle
- w grach typu CS 1.6 CSGO ciągłe zwiechy, pingi od 10 do 200 jeżdżą jak zwariowane, loss'y itp.
Cieżko pooglądać jakis streamy, czy też pogadać przez skype, bo ciągle zrywa.

Zmieniali połączenie pod inny nadajnik, kabel od anteny na nowy, nowe kable, router, kartę sieciową, ciągle to samo.
Twierdzą, że "u nich" moja antena leci pięknie z nadajnikiem, idealnie żadnych niepokojących zdarzeń.
Jednak, gdy właściciel próbował mi udowodnić, że można puścić 200/200 mb przez moje połączenie prędkość nie przekraczałą 20/20 i stwierdził, że jest coś nie tak...
Nawet serwisanci po puszczeniu speedestu u mnie w domu, który pokazał 60% tego co ma być napisali w serwisie, że wychodząc z mojego domu szło 100% tego co w umowie.
Zaproponowali, że na "MOJĄ PROŚBĘ!" rozwiążą umowę...
Nie mam zamiaru na własną prośbę rozwiązywać umowy, gdy od grudnia płacę za niedziałający internet i zapłaciłem za aktywację i podłączenie...
Sami przyznali, że nie mogą zlokalizować usterki, ale jednak na moją prośbę rozwiążą.
Co do kwesty prawnych, to będę rozmawiać z prawnikiem, więc nie o to pytam.

Nie wierzę w bajkę, że jestem jedyny w ich sieci i moja antena odbiera idealnie, ale już 4m kabla (nowego) do mojego komputera robi takie jaja.
Właściciel to baran, próbuje grać na "mojej niewiedzy", coś tam wiem, jak puścić ping, czy WinMTR i nie robię tego w czasie ściągania torrentów...

Moje pytanie brzmi, czy mój dostawca może mieć jakieś logi, które trzyma i może udostępnić w których będzie widać, że mija się z prawdą?
Pokazywał mi jakieś tabelki "na szybko", że "Panie leci idealnie"...

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Walka z dostawcą internetu.

Post26 kwie 2019, 10:53

Mam internet radiowy od dostawcy X od stycznia 2018 roku.
Do grudnia było idealnie, prędkość idealna, pingi super.
W grudniu zaczął się meksyk....


Nie można być stroną nie znając konfiguracji internetu, nie znając konfliktów systemowych i sprzętowych. Brak danych i logów.
Gry, to bardzo problematyczna sprawa, bo zbyt wielu graczy nie liczy się ze skutkami modyfikacji mogącymi wywołać uszkodzenia systemowe i nawet sprzętowe.

Jesteś pewien, że jesteś święty i czysty jak łza? Coś się w grudniu stało i nawet dostawca głupieje, a nie można uprzeć się, że niewinny 4 metrowy kabel.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
DostojnyKocur

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 wrz 2012, 19:04
Kontaktowanie:

Walka z dostawcą internetu.

Post27 kwie 2019, 03:18

Gedo pisze:
Mam internet radiowy od dostawcy X od stycznia 2018 roku.
Do grudnia było idealnie, prędkość idealna, pingi super.
W grudniu zaczął się meksyk....


Nie można być stroną nie znając konfiguracji internetu, nie znając konfliktów systemowych i sprzętowych. Brak danych i logów.
Gry, to bardzo problematyczna sprawa, bo zbyt wielu graczy nie liczy się ze skutkami modyfikacji mogącymi wywołać uszkodzenia systemowe i nawet sprzętowe.

Jesteś pewien, że jesteś święty i czysty jak łza? Coś się w grudniu stało i nawet dostawca głupieje, a nie można uprzeć się, że niewinny 4 metrowy kabel.


4 laptopy, które działa normalnie na każdym innym internecie.
Pc wiozłem do 2giego domu, też idealnie tam działa internet.
Różne karty itp.
W czym mam nie być święty niby? Nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Walka z dostawcą internetu.

Post27 kwie 2019, 09:45

Jeśli gry oryginalne, sprawdzone, że nie wystąpił konflikt sterowników, to nie mam pomysłów, na co można zganić przyczynę problemów z szybkością internetu w Twoim domu. Może rzeczywiście wymień ten 4 m kabel?
Może wlazło coś do routera/modemu.

Ja korzystam z tcp optymizera - raz ustawiony, ustawił prędkość internetu na stałym poziomie.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Suwak daję w prawo do końca. Zaznaczam optimal i klikam w apply changes.
Potem sprawdzam szybkość internetu tu: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
To sprawdzone na różnych komputerach i systemach. Prawie dwa lata temu walczyłem z dostawcą UPC, bo na pc był full internetu - kabel, a w laptopie wi-fi cztery razy mniejszy.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
DostojnyKocur

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 wrz 2012, 19:04
Kontaktowanie:

Walka z dostawcą internetu.

Post27 kwie 2019, 15:21

Wszystko na steam, to nie jest wina gier/serwerów. Jak podłączę internet mobilny z telefonu to działa normalnie.
Kabel już został wymieniony i nic się nie zmieniło.
Internet podłączam bez routera, żeby wyeliminować go jako przyczynę złego działania.
Dostawca sam mówi, że jest usterka i nie naprawią jej.
Ale ja nie mam zamiaru rozwiązywać umowy na moją prośbę płacąc im miesiące, w których internet ledwo działał.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości