WIFI nie ma ?Lenovo Essential G500s i3-3120M

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

WIFI nie ma ?Lenovo Essential G500s i3-3120M

Post06 wrz 2014, 21:33

Witam all :)

Jak zawsze zwracam się o pomoc, bo tu sami geniusze i specjaliści:)

Mam sobie lapka, nówkaaa, taki jak w tytule z 1TB dysk. I co? I to jakaś tandeta chyba jest.
Byłam pewna, że ten lapek jest sprzedawany z WIN8, że ten system gdzieś tam sobie jest w nim, ale co? Chyba nie ma, ale za to płytę dają ze sterownikami do niego, tylko, że ten system w ogóle się nie zainstalował.
To było tak:
Włączam lapka a tam czarny ekran i konfiguracja godziny i daty, no to wpisuję, ebter i nic...nadal pojawiał się wpis C:/ i czekał sobie tak aż coś genialnego wpiszę, tylko, że nie wiedziałam co, jedyne co znalazłam na filmikach na YT, to, że można tam było dir wpisać, ale wtedy tylko pojawiały się jakieś literki, cyferki i nadal C:/. W instrukcji było:
-naciśnij przycisk zasilania - skonfiguruj system zgodnie z instrukcjami...no więc pojawiało się to co wyżej tylko. Następnie doczytałam, że lapek ma przycisk NOVO do uruchomienia OnKeyRecovery lub BIOS. Każda wybrana opcja w ONkEY nie działała, w BIOSie jak ustawiłam, żeby mi system od razu z dysku wgrywał też nic się nie działo, dodam, że F10 w ogóle nie działa i trzeba zatwierdzać zmiany w zakładce EXIT.
No to się zdenerwoałam i wgrałam sobie WIN7, aktywator, te sprawy. Wkładam płytkę ze sterownikami i się okazuje, że oczywiście prawie żaden nie jest do WIN7, tylko jakiś z Bluetooh'em, co i tak nie działa.
I właśnie....nie działa WIFI, bluetooth i lipa........
Sterowniki do bluet są i pisze, że działają poprawnie, ale w próbie dodania urządzenia system go nie wyszukuje, karta jest, ale z czerwonym krzyżykiem. WIFI...w ogóle chyba nie ma?? Widać w poł sieciowych tylko jeszcze kartę do Ethernetu i tyle. Choć w specyfikacji urządzenia na necie pisze, że ma WIFI i są na płycie sterowniki do LAN, WLAN i takie tam różne, no to chyba musi być? Wgrały się mimo wszystko sterowniki z płyty i niby są sobie, ale to nic nie daje.
Jak żesz na miłość boską w tym lenovo tandecie ustawić wifi i bluetooth?
Ludzie, pomóżcie, bo oszaleję.... :sciana:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

WIFI nie ma ?Lenovo Essential G500s i3-3120M

Post06 wrz 2014, 22:37

Hej, czekaj, skoro mówisz, że tam miał być Windows 8 to trzeba się dowiedzieć jak z nim jest. Pytanko zatem najpierw, gdzie kupiony lapek, czy ma na spodzie naklejkę od Microsoftu i jakie płyty są dołączone? Tylko ta ze sterownikami?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

WIFI nie ma ?Lenovo Essential G500s i3-3120M

Post06 wrz 2014, 23:02

Heej:)
Tak, tylko ta ze sterownikami płytka.Na jednych forach piszą, że jest w ogóle bez systemu a na innych, że niby jest już z win8, akurat na stronce na której kupiłam "Oleole" był znak zapytania przy systemie jak go kupowałam, bo i tak mi to rybka była czy bez czy z jakimś WIN będzie, bo i tak wiedziałam, że jak coś to sobie zainstaluję sama, a teraz pisze, że jednak brak. Nie ma naklejki...:/. No nawet jeśli był bez systemu to i tak nie mam WIN8, ale tak czy inaczej dlaczego nie działa to wifi? W specyfikacji na stronie pisze, że jest Karta bezprzewodowa Wi-Fi 802.11 b/g/n . Ledwo co dało się znaleźć sterowniki do audio, etc., bo te z płyty nie działały to jak znaleźć do wifi?


magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

WIFI nie ma ?Lenovo Essential G500s i3-3120M

Post07 wrz 2014, 16:48

Dziękuję mój wybawco :), ten pierwszy już zadziałał, bluetooth dalej nie działa, ale grunt, że wifi jest a to najważniejsze :):*


wlisik

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:55

WIFI nie ma ?Lenovo Essential G500s i3-3120M

Post17 lis 2014, 12:17

A ja bym sugerował autorce, aby zmieniła system na jakiś bardziej user-friendly, czyli jakiś Linux (na początek polecam Mint z Cinnamomen - do złudzenia przypomina Windowsa, no i większość jest zautomatyzowana, znaczy używa się go jak Windowsa). Jeżeli autorka nie chce rezygnować z Win to też nie problem - można zrobić dual-boot.

Polecam pobrać obraz (ISO) live systemu Mint i wytestować bez instalowania.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości