WiFi TP Link - PROBLEM!

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Cj.

Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2012, 21:31

WiFi TP Link - PROBLEM!

Post25 lut 2014, 20:00

Witam. Mam problem z wifi. Wcześniej wszystko było dobrze ale gdy kupiłem laptopa i dołączyłem go do sieci nazwa sieci zmieniła się z TPlink na nazwę laptopa ACER-KOMPUTER_Network i zaczęło wymagać hasło chociaż wcześniej go nie było. Przez to korzystać z wifi mogę tylko za pośrednictwem laptopa ponieważ nie znam hasła a tylko na nim nie jest ono wymagane.

P.S
Podczas dołączania laptopa do sieci wyskoczyło mi jakieś hasło ale go nigdzie nie zapisałem.

Czu można w jakiś sposób to naprawić??

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

WiFi TP Link - PROBLEM!

Post25 lut 2014, 22:46

Witam . Dołączając laptopa do WiFi czyli routera musiałeś podać hasło do WiFi a to jest ustawiane w ustawieniach routera po przez przeglądarkę . Laptop sam tego nie mógł zmienić . Prawdopodobnie po dołączeniu do sieci WiFi laptop utworzył ( ty mu w tym pomogłeś ) sieć : domową , firmową lub publiczną wraz hasłem i nazwał ją tak jak nazwał . Możesz to wszystko zmienić w Centrum sieci i udostępniania . Jak otworzysz Centrum sieci i udostępniania to będzie widoczne jaką masz utworzoną sieć . Wg. mnie najlepsza jest domowa jak masz kilka komputerów w domu . Klikasz na tą sieć i możesz zmienić jej ustawienia - hasło , nazwę itp. Jak to ustawisz to możesz resztę komputerów dołączyć do tej sieci/grupy domowej . Wydaje mi się że na tym polega Twój problem .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

adam9112

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2014, 07:32

WiFi TP Link - PROBLEM!

Post01 mar 2014, 08:11

Ale poza tym staraj się w miare zabepieczyć sieć np Filtrowanie komputerów po adresach kart sieciowych MAC i oczywiście dobre zabezpieczenie hasłem



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości