Z dnia na dzień moc sygnału WiFi zmalała o ponad 50%

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Z dnia na dzień moc sygnału WiFi zmalała o ponad 50%

Post07 mar 2017, 20:51

Witam, chciałem się upewnić właściwie, ponieważ pewnego pięknego dnia moc sygnału Wifi z routera Netgear WGR614V9 zmalała o ponad 50%. W mej sieci pracują komputery podłączone kablem LAN(RJ45) -> tu nie ma zastrzeżeń, jednak również mam połączone poprzez WiFi Laptopy i Smartphone i tu właśnie jest problem, ponieważ widzę osłabienie sygnału o ponad 50%, tj w tych samych miejscach sygnał wifi wręcz ledwie łapie, czemu wcześniej był wręcz doskonały, a nic przecież nie było zmieniane w konfiguracji routera.
Internet mam Radiowy 16MB download/Upload 2MB i nigdy nie było zastrzeżeń co do jakości sygnału jak i zrywania połączenia.
Jest jakiś sposób aby wykluczyć czy router(moduł sieci wifi trafił szlag) Czy jednak konfiguracja routera jakimś dziwnym trafem została zmieniona?
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Z dnia na dzień moc sygnału WiFi zmalała o ponad 50%

Post07 mar 2017, 23:10

- sprawdź czy któryś z sąsiadów nie ma ustawionego tego samego kanału Wi-Fi co Twój router
- programem na smartfona (WiFi analyzer czy inny) sprawdź moc sygnału przy routerze, pomieszczenie dalej i tam gdzie zasięg jest słaby.

Przy ruterze siła sygnału powinna wynosić mniej więcej -30 -40 dBm. Jeżeli przy routerze masz gorsze odczyty -50 -60 dBm to możliwe, że kondensatory w routerze padają i generowana siła sygnału osłabła.

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Z dnia na dzień moc sygnału WiFi zmalała o ponad 50%

Post08 mar 2017, 11:39

Lena pisze:- sprawdź czy któryś z sąsiadów nie ma ustawionego tego samego kanału Wi-Fi co Twój router
- programem na smartfona (WiFi analyzer czy inny) sprawdź moc sygnału przy routerze, pomieszczenie dalej i tam gdzie zasięg jest słaby.
No więc tak, sprawdziłem wifi analizerem i 3 sieci lecą na tym samym kanale 01 co mój router więc przestawiłem na kanał 02, lekko to poprawiło, ale nadal jest tragiczny sygnał z rzędy -90dBm i ledwie łapie SMARTphone sygnał Wifi, pójdę jeszcze sprawdzić sygnał przy routerze.
Lena pisze:Przy ruterze siła sygnału powinna wynosić mniej więcej -30 -40 dBm. Jeżeli przy routerze masz gorsze odczyty -50 -60 dBm to możliwe, że kondensatory w routerze padają i generowana siła sygnału osłabła.
Sygnał przy routerze waha się od -57dBm do -60dBm, jest tragiczny wręcz, wygląda na to że moduł wifi końcówka mocy trafia szlag, wątpię aby to na zasilaniach filtry powybulało, ale w sumie tez nie zaszkodzi pomierzyć.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Z dnia na dzień moc sygnału WiFi zmalała o ponad 50%

Post08 mar 2017, 12:29

Jeżeli ma gwarancję to nadaje się do naprawy/wymiany. :(

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Z dnia na dzień moc sygnału WiFi zmalała o ponad 50%

Post08 mar 2017, 14:16

Lena pisze:Jeżeli ma gwarancję to nadaje się do naprawy/wymiany. :(
Rozebrałem go i jedyny z kondensatorów elektrolitów mam na zasilaniu 3,3V i nie jest on wybulony.
Natomiast "pieruńsko" grzeje się główny kontroler BOARDCOM Odpowiadający portom LANu i być może Odpowiada za zarządzanie WIFI, grzeje się wręcz parzy, wszędzie napięcia na przetwornicach mam Zgodne z nadrukiem, żadnych podejrzanych lutów nie zauważyłem mimo że to bezołowiowe dziadostwo. Wygląda na to że chyba czas już jego się skończył 8letni sprzęt.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości