Za słaby modem ?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Za słaby modem ?

Post18 lut 2010, 16:45

Witam. Przedłużyłem umowe w Neostradzie z 1mb na 6mb/s. Tu mam właśnie pytanie bo modem posiadam już od początku przygody z Neo (od 128kb/s) a jest to Model Thomson SpeedTouch 330 i nie wiem czy ma odpowiednią przepustowość (czy jak to się tam zwie). Po prostu chyba nie osiąga pełnej prędkości na tym modemie.. Wytłumaczy mi ktoś to ? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Za słaby modem ?

Post18 lut 2010, 17:18

Sprawdź szybkość downloadu i uploadu na stronie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Za słaby modem ?

Post18 lut 2010, 19:05

Z mojego doświadczenia :
czym nowszy modem tym lepszy :)
Tu mam właśnie pytanie bo modem posiadam już od początku przygody z Neo (od 128kb/s) a jest to Model Thomson SpeedTouch 330 i nie wiem czy ma odpowiednią przepustowość (czy jak to się tam zwie). Po prostu chyba nie osiąga pełnej prędkości na tym modemie..

- prehistoryczny, mogą być problemy i potrzebna jest odpowiednia konfiguracja/ustawienia :(
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Za słaby modem ?

Post18 lut 2010, 22:45

Jak wchodzę w zakładkę USB w aplikacji SpeedTouch diagnostics to pisze tryb USB: pełna szybkość a tryb danych uSB Masowy.. A gdzie się przestawia z tego "bulk" na "iso" ? Może pomożecie mi poprawnie go skonfigurować aby wycisnąć z niego siódme poty.. ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Za słaby modem ?

Post18 lut 2010, 23:59

Masz Windows XP ale jaki Service Pack ?
SP1, SP2, czy SP3 ?
Siódme poty często możesz wycisnąć jak zainstalujesz Service Pack 3 dla Windows XP PL.
Jeżeli będzie za mało ,,potów" po instalacji to dopiero można myśleć jak tu zwiększyć adrenalinę :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Za słaby modem ?

Post19 lut 2010, 15:37

Mam XP HomeEdition sp2. Niechciałbym raczej instalować tego service pack'a 3.. jest inna metoda bez instalacji tego sp3 ??

Edit# zrobiłem ten test łącza i wyszło Download ok. 5.6mb/s a UP 550kb/s ..

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Za słaby modem ?

Post20 lut 2010, 13:40

Prawie dobrze wskazuje test łącza. W sumie teoretycznie powinno pisać download 6Mb/s ale często jest poniżej normy że tak powiem. Możesz jeszcze sobie wykonać to co pisze tutaj -> Optymalizacja łącza

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Za słaby modem ?

Post20 lut 2010, 18:08

No nie wiem, bo jak miałem 1mb/s to test wykazywał zawsze ok. 1.030 mb/s a teraz poniżej więc nie wiem..

A jak ustawić te funkcje co opisane są na Wikipedii o tym modemie (patrz wyżej) aby zwiększyć jego wydajność ? Link do opisu modemu : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zresztą jak ściągam jakiś plik to też wielkiej różnicy nie widać w porównaniu do 1mb/s. Tzn. noże widać tak jakbym miał szybszy(ok.2mb/s) ale nie aż 6mb/s.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Za słaby modem ?

Post21 lut 2010, 19:52

A jak ustawić te funkcje co opisane są na Wikipedii

Ależ przecież wszystko jest opisane w artykule z Twojego odsyłacza...
W celu uzyskania większych prędkości należy przełączyć metodę transferu USB z BULK na ISO w aplikacji "SpeedTouch USB Diagnostics", zakładka "USB".
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Za słaby modem ?

Post22 lut 2010, 01:19

Poza tym wydaje mi się, że modem skonfigurowany jest poprawnie, skoro test podał takie odczyty. Nie ma co szukać dziury w całym. Prędkości z testu są niemalże idealne w porównaniu z teoretycznymi.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości