Zakładanie sieci zewnętrznej

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Alden

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:27

Zakładanie sieci zewnętrznej

Post05 gru 2008, 16:12

Jak w temacie jak założyć sieć zewnętrzną? Prosiłbym o w miarę proste wytłumaczenie tego, pytam z ciekawości, a w google są zbyt zaawansowane wyjaśnienia (chyba dla adminów sieci :P). Z góry dzięki.
A chodzi mi o stworzenie sieci na cały dom, mam obecnie 2 komputery ale niedługo dojdzie 3 z działki i pójdzie on do innego pokoju (3 kompy na 3 pokoje).
Na wszelki wypadek:
Konfiguracje tych wszystkich systemów:
Microsoft Windows Vista Business, Intel Pentium Core Duo 1,73, 1,73 Ghz (z głowy), 2 GB RAM, wyposażony w kartę sieci Wi-Fi Broadcom BCM4311 902.11g Wireless Network Adapter (laptop :P)
Microsoft Windows XP Professional, Service Pack 3, procesor: AMD Athlon 64 2,20 Ghz, Nvidia Nforce Network Controller (2gi komp, stacjonarny)
Microsoft Windows XP Professional, Service Pack 1, procesor: AMD Athlon 64 x2, 2,0Ghz, Nvidia Nforce Netowrk Controller

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Zakładanie sieci zewnętrznej

Post06 gru 2008, 10:24

Nie podałeś najważniejszej rzeczy, w jaki sposób otrzymujesz sygnał internetowy, bezprzewodowo, kablowo. Tak czy inaczej musisz kupić dobry router, później rozdzielasz internet na każdy z kompów drogą bezprzewodową lub za pomocą kabla. Nie znam rozkładu pomieszczeń oraz warunków jakie Masz, ale w tym przypadku kabel wydaje się najrozsądniejszym medium transmisyjnym. W przypadku rozdzielania sygnału drogą radiową będzie trzeba zainwestować w karty bezprzewodowe. Wybór należy do ciebie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Alden

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:27

Zakładanie sieci zewnętrznej

Post07 gru 2008, 14:00

Kablowo, mam sieć lokalną LAN.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości