Zrywanie połączenia

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Dorota. Sz

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2020, 07:38

Zrywanie połączenia

Post05 lip 2020, 19:24

Czy jest jakiś program, który pokażę jak działa u mnie wi-fi i net rzez 24 godziny-prędkość, zrywanie połączeń itd Mam net z UPC i ciągły problem. Wczoraj był technik i na jego laptopie prędkość była 500, a u mnie jest prawie zawsze góra 60 i to na wielu komputerach w czasie jego pomiarów fakt osiągnęłam prędkość 250 po kablu. Powiedział, że mam zepsuty laptop, no ale mam jeszcze 3 komputery, telefony 2 i tablety i wszędzie się tak dzieje. Czasem się zdarzy, że chwilkę działa ok. Wi-fi ciągle zrywa połączenie, drukarka nie chce drukować bo jest na wi-fi. Wymieniono mi ruter, ale to nic nie dało. Prędkość skacze, znika w ciągu minuty drukarka łączy się z siecią 10 razy. Czy to normalne ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Zrywanie połączenia

Post27 sie 2020, 19:20

WinMTR to taki program do diagnozowania tego co dzieje się na łączu. Pytanie czy robił to na swoim routerze czy na Twoim. Można też skanować np telefonem aplikacji WiFi Analyzer, aby zobaczyć jaka jest siła sygnału w poszczególnych pomieszczeniach. Jak wpada poniżej -80 dB to jest słabo.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości