Skoki użycia pamięci fizycznej

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
migo

Stały bywalec
Posty: 1039
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:11

Skoki użycia pamięci fizycznej

Post27 mar 2017, 14:53

Witam, mam problem bo po formacie nagle lapek zaczął szwankować. Chodzi o to, że nagle moje zużycie pamięci fizyczniej wskakuje na poziom 4 GB i lapek strasznie zaczyna mulić. Normalnie jest użycie koło 2GB, ale skacze po necie i nagle bum na 4gb wskakuje. Co jest przyczyną ? Jakieś pomysły ? Po jakimś czasie znowu wraca do 2gb i da rade normalnie funkcjonować ( dzięki wyłączeniu wifi, nie testowałem po ilu minutach wraca do normy z wifi). Kontrolnie daje logi

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Obrazek

Dzięki

Awatar użytkownika
mariner01

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:59

Skoki użycia pamięci fizycznej

Post27 mar 2017, 18:15

Za procesem svchost mogą stać różne rzeczy. W menedżerze zadań wejdź w procesy i tam poszukaj svchost, następnie pp myszy i przejdź do szczegółów, a potem znów pp myszy i przejdź do usługi. Tam podświetlona zostanie usługa, której musisz się bliżej przyjrzeć.

Awatar użytkownika
migo

Stały bywalec
Posty: 1039
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:11

Skoki użycia pamięci fizycznej

Post28 mar 2017, 18:07

Obrazek

To co zabiera najwięcej pamięci

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Skoki użycia pamięci fizycznej

Post28 mar 2017, 18:43

Wyłączyłeś aktualizacje automatyczne ?
Jeżeli nie to wyłącz i sprawdzaj od czasu do czasu.

Dodatkowo:

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne
- zaznacz tylko 5 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Skoki użycia pamięci fizycznej

Post28 mar 2017, 20:16

Masz nieobliczalne chrome. Nawet z tych kilku procesów z pierwszego screena widać prawie gigabajt zajętej pamięci, a jeden proces chrome wywołał ponad czterdzieści błędów...

A pogoń chrome. Zainstaluj wpierw slimjet, potem dasz wszystkie rozszerzenia chrome, zaimportujesz z chrome hasła i zakładki. Potem odinstalujesz chrome. Daj odpocząć laptopowi.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
migo

Stały bywalec
Posty: 1039
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:11

Skoki użycia pamięci fizycznej

Post28 mar 2017, 23:00

Gedo pisze:Masz nieobliczalne chrome. Nawet z tych kilku procesów z pierwszego screena widać prawie gigabajt zajętej pamięci, a jeden proces chrome wywołał ponad czterdzieści błędów...

A pogoń chrome. Zainstaluj wpierw slimjet, potem dasz wszystkie rozszerzenia chrome, zaimportujesz z chrome hasła i zakładki. Potem odinstalujesz chrome. Daj odpocząć laptopowi.



Ja rozumiem, ale czaisz, że to nagle się dzieje i lapek zaczyna maksymalnie mulić ? Po czym wszystko wraca do normy i trybki tak jak powinno. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, chyba, że to wina aktualizacji windows
XMan pisze:Wyłączyłeś aktualizacje automatyczne ?
Jeżeli nie to wyłącz i sprawdzaj od czasu do czasu.

Dodatkowo:

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne
- zaznacz tylko 5 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Zrobie tak jak napisałeś, jak nadal będzie problem to się odezwę



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości