Bad sektory + utrata danych

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Botan

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2009, 13:44

Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 13:49

Witam panowie i panie ;] Mam mały problemik z moim rocznym dyskiem, na innym forum troche mi już pomogli ale zostało mi jedno czyli jak naprawić bad sektory. Już tam walić te stracone dane... no cóż co mogłem do odzyskałem ale chcę zapobiec ponownej takiej sytuacji. W HD Tune jak robiłem Error scana to był jeden blok DMG, a tak nawiasem to już drugi raz mam akcję z utraconymi danymi na jednej z partycji.
Dobra do rzeczy, jaki porządny program potrafi sobie poradzić z naprawą sektorów ? Polecano mi HDD Regenerator no ale coraz więcej ludzi odradza jego używanie bo przeglądałem troche sieć w poszukiwaniu inf na jego temat.
Posłucham każdej waszej propozycji aby tylko dało się naprawić mój problem ;]

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 13:56

Najpierw podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health => instrukcja odczytu SMART.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Botan

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2009, 13:44

Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 14:01

Potrzebujesz całego statusu czy info, że jest Health Status : Failed Ci wystarcza ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 14:07

Całość Helath, zwłaszcza jak jest Failed. Jak to dać jest pod podanym linkiem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Botan

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2009, 13:44

Re: Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 21:03

Proszę a o to cały log ;] i sory że tak długo wrzucałem ale problemy z dyskami i OSem ;/
Przy okazji mam pytanie jaki zalisacz zastępczy będzie pasował do dysku zew WD 500gb 3.5cala bo akurat ona ma 1500mA oporu a mi się zjarał org ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 21:23

Uległ uszkodzeniu podsystem mechaniczny dysku oraz powierzchnia dysku (atrybut 07). Podobnie mówi atrybut 0A, oznaczający ilość prób rozpędzenia talerzy.

Co do badów, jedynie co to zerowanie (najpierw skopiuj sobie dane): viewtopic.php?f=22&t=665&p

Ale dysk jak mówisz ma rok, więc powinien być na gwarancji. Warto z niej skorzystać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Botan

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2009, 13:44

Bad sektory + utrata danych

Post26 lip 2009, 21:33

Szczerze to wysyłanie dysku na gwarancji nie bardzo mi się widzi... kiedyś zrobiłem to i nie odesłano mi dysku od producenta, jednym słowem zaginął w dodatku nie uznali mi gwarancji. Wyszedłem nawet na minus bo ani nowego ani tamtego nie dostałem ;/
W sumie to nie wiem czy się opłaca nawet wolałbym kupić w takim razie większy a ten komuś sprzedać w promocji jak go lekko naprawię.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości