Brak możliwości utworzenia partycji

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Brak możliwości utworzenia partycji

Post25 lis 2016, 21:01

Brak możliwości utworzenia partycji - a już próbowałem wszystkich środków dostępnych...
Czyli tak: kupiłem komputerek z zainstalowanym i aktywowanym windowsem 7 x64. Wyrzuciłem wrzuconego winrara, zainstalowałem service packa 1. Zainstalowałem potrzebne wsio i za chiny nie ruszył windows update. Wyszukiwał i mulił, tak że brakło 2GB RAMu i stronicowania na sztywno 2GB, w końcu po pół godzinie była całkowita zawiecha systemu. Trzeba było zamykać system, który potrafił zamknąć zawieszone procesy. Nawet, gdy pobierałem jakieś poprawki, to instalacja ich z rozszerzeniami msu - zamykały się przez błąd.
Był problem, bo niektóre alpikacje i firefox otwierały się do 7 s.
Internet jest spoko, 70Mbs download, upload 71Mbs, zaś ping 19 - ale tylko na kabelku, bo na wifi nie ma internetu, cokolwiek bym ustawiał.
Aktualizowałem chipset i nvidię. Dalej niezgodny jest najnowszy firefox i wyświetlają się w nim stare, nawet sprzed 5 lat certyfikaty. Nie można pobrać poprawki obsługującej certyfikaty i kicha.
Easusem partitinem masterem zmniejszyłem dysk C z systemem, do ponad 50GB. Powstało wolne miejsce 66GB i chciałem utworzyć dysk E, bo mi taki potrzebny. Dwa dni walczę systemowo, płatnym programem od aomei, easeusem itd wkoło Macieju. Nie udało mi się. Info o dysku:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pełny errorscan:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ten błąd przy systemowym tworzeniu:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Acer aspire revo - numer produktu: Aspire r3610
Dwa rdzenie, cztery wątki.
Dysk hitachi hts545032b9a300 ata device
Był na nim internet explorer 8 i stary WMP. W firefoxie wyskakiwały wtyczki - ustabilizowały się po uaktualnienia do WMP11 i IE11. SlimJet szybciej się uruchamia, bo w trzy sekundy. IE11 momentalnie.
Wczoraj po wyłączeniu przywracania systemu i stronicowania - chodziło mi o to, żeby zmniejszać rozmiar partycji, nie kolidowały pliki nieprzesuwalne.
Na XPeku zarządzałem dyskami skolko ugodno, nawet wyciąłem z niego obszar z errorami. Tworzyłem jak chciałem.

Komputerek nie ma napędu, a na razie nie mam możliwości kupić, choćby stary. Mam klucz, mam numer seryjny, jest SNID - i jeszcze można pobrać system z MS. Mam konto, pobrałem nawet office of student 2007 ze strony MS, bo mam klucz wersji pudełkowej na trzy komputery, a komputerek bez napędu. Trzeba sobie radzić...
A tego z tą partycją 66GB, nie mogę przeskoczyć. Wiem, że instalator systemu to sobie poradziłby, ale na razie to nierealne.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Brak możliwości utworzenia partycji

Post26 lis 2016, 09:20

Proszę spróbować poza systemowo z bootującego krążka Partition Wizard Bootable
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
oczywiście w przypadku braku napędu optycznego pobrane lustro należy importować na pena
np używając Rufus-a
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Brak możliwości utworzenia partycji

Post26 lis 2016, 10:09

Na razie nie mam penów, ani zewnętrznego napędu. System działa, jakoś nie umiem tylko ustawić na taskbar, żeby się programy szybko otwierały. IE11 otwierał się piorunem, więc jakieś ustawienie w systemie/rejestrze powoduje, że czekam na inne programy ok 7 s, zwłaszcza firefoxa.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Brak możliwości utworzenia partycji

Post26 lis 2016, 10:14

W Firefoxi-e warto by było wykonać audit wtyczek które potrafią mocno zwolnić ten broswer.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Brak możliwości utworzenia partycji

Post26 lis 2016, 10:52

Bez wtyczek zaraz po zainstalowaniu, jeszcze bez rozszerzeń - w trybie awaryjnym - to samo. Dotyczy to innych programów uruchamianych z paska zadań, tylko IE11 błyskawicznie się otwierał.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Brak możliwości utworzenia partycji

Post30 lis 2016, 17:51

Witam
Pobierz easeus partition zainstaluj i sformatuj to co chcesz
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pozdrawiam
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Brak możliwości utworzenia partycji

Post30 lis 2016, 18:45

Właśnie esaeus partition master był pierwszy w użyciu. Nim przesuwałem rozmiar partycji. W nim pokazało wolne 66GB. I to w nim wyrzuciło błąd.
W pierwszym poście pisałem o tym, że użyłem eaesusa. A przecież w zarządzaniu dyskami też można utworzyć partycję, sformatować czymkolwiek.

Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: PnPDriverNotFound
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku Cab: 0

Sygnatura problemu:
P1: x64
P2: STORAGE\Volume
P3:
P4:
P5:
P6:
P7:
P8:
P9:
P10:

Dołączone pliki:
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Brak możliwości utworzenia partycji

Post30 lis 2016, 19:03

ale ta jedna była nie sformatowana od razu ?
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Brak możliwości utworzenia partycji

Post30 lis 2016, 19:36

Suwakiem zmniejszyłem rozmiar podstawowej z systemie, potem zastosuj i było OK. Powstała nieprzydzielona * 66GB. dałem utwórz nowy, wpierw chciałem logiczny. Utworzyło E z gwiazdką. Troche lapnęło mnie zdziwienie, ale dałem na formatuj. Wyskoczył błąd.
Teraz nawet podstawową nie dało się utworzyć, sformatować. Więc usunąłem. Dałem w easusie utworzenie nowej logicznej. W chwili obecnej jadę trzeci raz esesusem 9 (od Ciebie). Nie udało się.
Właśnie wyskoczyło:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A ja chciałem już formatować...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Brak możliwości utworzenia partycji

Post30 lis 2016, 20:56

a spróbuj pp otwórz jako admin easeusa
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Brak możliwości utworzenia partycji

Post05 gru 2016, 10:46

Niestety. Uruchomiłem jako administrator i dokładnie taki sam błąd aktualizacji systemowych informacji - nie powiodła się.

-- 05 gru 2016, 10:46 --

Co do problemu, to normalnie dało się poszerzyć partycję systemową o całe to nieprzydzielone miejsce 66GB. Więc problemu już nie ma. Błędów nie ma.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości