Co kupić i jak zmodernizować komputer ?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
duri

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2011, 13:56

Co kupić i jak zmodernizować komputer ?

Post23 wrz 2011, 14:33

Mam do Was taką prośbę. Mam do wydania 1000 - 1500 zł.

Mój sprzęcik obecnie to:
procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,00 Ghz
płyta główna: MSI-P45 Neo-f IP45 s775
RAM: 2x KingMax DDR2 2GB 1066
grafika: ASUS HD4870 512MB
zasilacz: Rasurbo GAP 656 650W
dyski twarde: 2x WD WD3200AAKS 320 GB sata II 16MB
no i chodzenie na procka: Scythe Katana 2

I teraz sie zastanawiam czy troszkę przyoszczędzić jakieś 2 lub 3 stówki i kupić nową płytę główną + core i7 + pamięć RAM czy może na razie się z tym wstrzymać i kupić nową kartę graficzną a może jeszcze coś innego zrobić jak wy radzicie ?? Dodam że zależy mi żeby odpalać najnowsze gierki. Mam podłączony telewizor SAMSUNG LCD 40 calowy pod wyjście HDMI a w karcie przejściówka DVI/HDMI. Dziewczyna lubi pograć w Simsy 3. Mam zainstalowane z wszystkimi dodatkami i o dziwo się zacinają. Wolno ładują sie tekstury. Nie wiem czego to jest wina. Jak gram w Deus Ex: Human Revolution na telewizorze to dosyć płynnie wszystko działa. Bardzo Was proszę o poradę co zrobić.

Zastanawiam się nad czymś takim:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

No i właśnie lepiej ATI czy NVIDIA ??

Albo lepiej coś takiego:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
+ wiadomo płyta główna jakaś.

Czekam na Wasze porady, propozycje i sugestie :)
Z góry wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 14:33 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu tematu, dodałem polskie znaki diakrytyczne.

konto_usuniete

Co kupić i jak zmodernizować komputer ?

Post23 wrz 2011, 16:37

No i właśnie lepiej ATI czy NVIDIA ??


Zdecydowanie polecam z firmy Nvidia, uważam, że są o wiele lepsze. Oczywiście nie mówię o tych co podałeś. Chociaż z tych dwóch też Nvidia lepsza.

Mój sprzęcik obecnie to:
procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,00 Ghz
płyta główna: MSI-P45 Neo-f IP45 s775
RAM: 2x KingMax DDR2 2GB 1066
grafika: ASUS HD4870 512MB
zasilacz: Rasurbo GAP 656 650W
dyski twarde: 2x WD WD3200AAKS 320 GB sata II 16MB
no i chodzenie na procka: Scythe Katana 2


Na pewno dołożyć pamięć lub kupić inną lepszą. Jeśli wymienisz Pamięć RAM lub procka to płytę też, bo procesorów to dobrych nie obsługuje, a pamięć RAM tylko DDR 2 1066.
Czyli z tego co widzę to chce wymienić RAM, procesor, płytę i grafikę, no i chyba słusznie. I co do procka i pamięci, które wybrałeś to SIMSY 3 powinny pójść. :)
Co do zasilacza zostawię ekspertom. :)

Awatar użytkownika
kliszka

Użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: GB
Kontaktowanie:

Co kupić i jak zmodernizować komputer ?

Post28 wrz 2011, 09:58

Ile masz kasy do wydania ? co do procesora i7 2600 to odradzam , 2600 jest sporo droższy od 2500K, a jedyne co na nim można zyskać to HT, czyli bardzo wątpliwy zysk. W grach ta technologia jest bezużyteczna . Proponuję coś na bazie AM3+ bądź platformę opartą o procesor i5 2500K .
P.S - Rasurbo GAP 656 650W to zasilacz z linią 12V o max. mocy 410W . Wykonany w standardzie ATX 2.2. Dzięki zastosowaniu wentylatora o rozmiarze 120 mm ( łożyskowany, wolnoobrotowy ) który generuje hałas zaledwie na poziomie 17 dBA. Jak na zasilacz o nominalnej mocy 650W to nie jest to wynik który powala na kolana. Jego wadą jest niestabilne napięcie linii 12V , jeżeli zamierzasz kupić mocną kartę graficzną + dobry procesor ,sugeruję wymianę tego zasilacza.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.- Stanisław Lem



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości