[PROBLEM] efekt "Brumu" w mikrofonie od słuchawek

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

[PROBLEM] efekt "Brumu" w mikrofonie od słuchawek

Post14 lip 2017, 22:44

Witam mam problem z mikrofonem w moich słuchawkach Model: Natec Genesis HX66 (Gamingowe) audiofilem nie jestem i jak na moje uszy są perfekcyjne, i udało mi się je zdobyć co prawda "używane" za niską cenę, ale ponoć były tylko raz właściwie czy dwa używane, nie wiem może komuś się nie spodobały i ten ktoś postanowił sprzedać ponieważ stwierdził że coś mu nie pasuje (np. dźwięk) nie wiem. kupiłem je używane i są w 100% sprawne.

Kupiłem te słuchawki ponieważ mój przyjaciel ma te same, i miałem okazję je podłączać pod swój komputer,i urzekł mnie dźwięk słuchawek gdyż jest jak dla mnie pełny, z bardzo przyjemnymi basami a nie że dają po uszach (lubię bass więc... xD), po za tym bardzo ładnie wyglądają i mają panel do pogłaśniania/ściszania oraz wyciszania słuchawek oraz mikrofonu co jest ogromnym plusem jak ktoś wtargnie podczas rozmowy na skype i zacznie swoje wypowiedzi bez uprzedniego zapukania.

Dodatkowym atutem tych że słuchawek jest porządny kabel, oraz to że są na USB, co za czym idzie, omija to moją badziewną zintegrowaną kartę dźwiękową, na której miałem problem z brumem na mikrofonie, potem kupiłem zewnętrzną kartę dźwiękową od Unitek Y-247A na USB, lecz dalej towarzyszyły mi brumy.

I ostatecznie teraz mam te słuchawki, a efekt brumu dalej występuje, (nie ma go ani na głośnikach, ani na słuchawkach, ani nie słychać żadnych efektów ubocznych np. od karty graficznej czy podczas ruszania myszką, jedyny efekt to BRUM).

Ostatnio poprawiałem kable w komputerze wszystkie od zasilacza ponieważ przerywała mi stacja dokująca pod Dyski Twarde w obudowie co było uciążliwe, lecz efekt nie zniknął.

Obawiam się że to wina płyty głównej, albo przebicie na zasilaczu które idzie na obudowę, a z obudowy na osłonkę I/O a osłonka I/O na porty USB.

Lecz chciałbym was zapytać o radę co mogę zrobić.
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

[PROBLEM] efekt "Brumu" w mikrofonie od słuchawek

Post15 lip 2017, 07:07

Przyczyn tego problemu może być wiele.
Na początek sprawdź czy zakłócenia nie są spowodowane jakimś sprzętem.
Odłącz całkowicie głośniki oraz inny sprzęt i oddal pozostawiając podłączony tylko mikrofon wraz ze słuchawkami.
Zwróć uwagę nawet na monitor ponieważ on również może powodować zakłócenia - oddal, etc.

Czytając opinię tych słuchawek oraz mikrofonu dużo osób narzeka na mikrofon że jest słabej jakości.
Proponują podłączenie innego/zewnętrznego.
Reszta porad:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zaczynaj sprawdzanie od najłatwiejszych bez zbytniej ingerencji...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

[PROBLEM] efekt "Brumu" w mikrofonie od słuchawek

Post15 lip 2017, 11:16

Moim zdaniem mikrofon jest dobrej jakości w porównaniu do mojego poprzedniego który był strasznie cichy.

Co do propozycji nie wiem czy to coś da, powątpiewam w tą tezę, ponieważ uważam że wina siedzi w samym komputerze, (jak dotknę obudowy to w większości te brumy ustają, to nie wina słuchawek, bo to samo było na zintegrowanej na mikrofonie i na karcie Unitek na USB.

------Połączono posty------

przeprowadziłem test gdy wszystkie urządzenia elektroniczne i sieciowe był odłączone oraz były odłączone wszystkie urządzenia na USB oprócz słuchawek i myszki, monitor też był odłączony.

dalej słychać Brum.

dodam że kabel od zasilania przy zasilaczu był zmieniany. Dalej to samo.

jedyne co mi pozostaje to rozkręcić komputer wyjąć zasilacz i wstawić coś co oddzieli jego obudowę od obudowy komputera.

Jedyne czego nie odłączałem to karta sieciowa kappa. bo też przylega do obudowy :C

Zobaczę co mogę zrobić, w międzyczasie poproszę o jakieś jeszcze rady jeśli można.

------Połączono posty------

NAJNOWSZE ODKRYCIE NAUKOWE:

U mojego przyjaciela który ma identyczne słuchawki, jest to samo, i na jego słuchawkach oraz na moich, stwierdzam że "wytwarzam zakłócenia" bo jak położę słuchawki na stół to brumu nie ma :V
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości