[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post23 gru 2016, 12:09

Witam od 2 dni mam problem z monitorem przy włączaniu komputera. Zaczyna migać ekran na czarno po 3 sekundach widać logowanie na 0,5s i znowu czarno i tak w kółko. Czasami po kilku restartach odpala za którymś razem i mogę się zalogować i normalnie używać dopóki nie wyłączę komputera. Monitor (dioda) jest zawsze włączona przy tym problemie.


Monitor LG E2242T-BN (chodzi już 4 lata)

Sterowników w tym czasie nie zmieniałem w sumie nic nie robiłem co mogłoby mieć wpływ tak myślę. Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post23 gru 2016, 16:03

W celu wykluczenia czy to wina monitora, podłącz go do pod inny komputer lub urządzenie co posiada odpowiednie wyjście (dekoder etc).
Jednak możliwe, że pada podświetlenie.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post23 gru 2016, 16:06

Podłącz innym złączem w monitorze na próbę jeśli masz taką możliwość.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post24 gru 2016, 09:37

Sprawdziłem monitor na 2 komputerze i działa. Ale spieprzyłem trochę bo nie wziąłem swoich kabli tylko na kablach od tamtego monitora.
Dopiero później zauważyłem, że ta kostka (kabel, przewód) od zasilania monitora mi zwyczajnie piszczy po włożeniu do przedłużacza i odpaleniu monitora. Jak wyciągam z tyłu monitora wejście to ucicha. Czy to może być wina tej kostki, jakiegoś zwarcia czy czegoś podobnego? Odpaliłem na szczęście za którymś razem komputer w sensie ekran zaskoczył.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post24 gru 2016, 23:10

Ta "kostka" to zasilacz zewnętrzny one czasami tak piszczą to normalne. Skoro na innym komputerze działa poprawnie to monitor sprawny, sprawdź kable, jak będzie ok. to zostaje komputer i tam trzeba będzie szukać.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post27 gru 2016, 09:25

Podłączyłem monitor z 2 komputera do swojego (ale na moim kablu od zasilania) i było jeszcze gorzej jakieś piszczenia, błyski i cuda, musiałem od razu odłączyć. Postaram się jeszcze sprawdzić na osobnych kablach, na razie załączył się mój po którymś razie.

-- 27 gru 2016, 01:48 --

Trzeci dzień normalnie używam, nie wyłączałem komputera i monitora na noc. Wszystko odpala, filmy, gry a problem z miganiem jest tylko przy włączaniu komputera. Kabel DVI sprawny. Jakieś pomysły?

Edit: Na wideo widać błysk/mignięcie w równych odstępach czasu. Co najlepsze, w momencie błysku na kostce/wtyczce od kabla zasilającego monitor słychać pisk przy gniazdku. W tym samym momencie kiedy występuje błysk na ekranie na te 0,5 sekundy.

Wideo z miganiem: https://youtu.be/hcZsICcSgY8
Nagranie z piskiem w chwili błysku na ekranie: http://mp3.teledyski.info/index.html?file=playlista_pub&id=7d6cdc1b3b94e24cf9e37fc11594ae83

Wziąłem kabel zasilania z drugiego monitora do siebie i odpaliło od razu. Czyli jak dobrze rozumiem coś jest nie tak z tym moim kablem i muszę kupić nowy?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

[Monitor] Ekran gaśnie/miga co 3s

Post27 gru 2016, 17:50

No chyba tak jak sam stwierdziłeś bo było dobrze na innym kablu. Jednakże to że podczas migania obrazu zasilacz piszczy przerywanie to nie jest żadna podstawa. Zasilacze impulsowe mogą tak się zachowywać że podczas gdy dają więcej mocy mogą przestać piszczeć przykładem jest przerywanie sygnału (obrazu) właśnie. No ale kabelek i tak pewnie do zmiany.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości