Głośniki do gier

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
maciek166

Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 gru 2012, 19:00

Głośniki do gier

Post25 sty 2018, 18:51

Witam. Z racji, że mój aktualny zestaw creative 5.1 po 12 latach pracy zaczoł delikatnie charczeć po włączeniu, zacząłem zastanawiać się nad zmianą. Jako, że na komputerze filmów nie oglądam w ogóle a muzyki słucham praktycznie tylko w słuchawkach moje pytanie dotyczy czy warto kupować do gier głośniki 5.1 czy skupić się na zestawie 2.1. Zainteresowały mnie te dwa zestawy:
1.Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
2 Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dlaczego między nimi jest tak duża różnica cenowa?
Czy może jednak lepiej pozostać przy 5.1 ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Głośniki do gier

Post25 sty 2018, 19:20

Zależy czy Masz miejsce, bo jak tak to bierz 5.1. Jak nie masz lub kable przeszkadzają to lepiej 2.1, ale powiem Tobie, dzisiejsze głośniki to dno.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Głośniki do gier

Post25 sty 2018, 19:35

maciek166 pisze:5.1 czy skupić się na zestawie 2.1

5.1 bo lepsza przestrzenność, tylko te kable no fakt.

maciek166 pisze:Dlaczego między nimi jest tak duża różnica cenowa?

Droższe głośniki są lepsze technicznie, większe, podświetlane, mają pilot i po za tym nowsze stąd różnica. Do 600 zł wolał bym coś z Geniusy bo lepiej grają ale nie są już takie ładne. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

maciek166

Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 gru 2012, 19:00

Głośniki do gier

Post25 sty 2018, 21:29

cosik_ktosik pisze:Zależy czy Masz miejsce, bo jak tak to bierz 5.1.

Właśnie jeśli chodzi o to, żeby je poprawnie ustawić to tak średnio. Mam biurko narożne, więc lewy tylni głośnk jeszcze mam gdzie postawić ale już prawy tylni bardziej z przodu. Do tej pory tak miałem i nie jestem przekonany czy była duża różnica jakbym miał tylko 2.1. Z lewego głosnika było jeszcze słychać strzały natomiast prawy tylni zlewał sie już z przednim prawym. Co do centralnego to w grach on chyba nie jest nawet wykorzystywany.
cosik_ktosik pisze:dzisiejsze głośniki to dno

Uważasz, że creative 5.1 z przed 12 lat mogą być lepsze niż aktualne głośniki do kilkuset złotych??

------Połączono posty------

LupeR pisze:Do 600 zł wolał bym coś z Geniusy bo lepiej grają ale nie są już takie ładne

Wydaje mi się, że do gier nie ma znaczenia aż tak bardzo moc głośników ( popraw mnie jesli sie mylę), a o tym zestawie podświetlanym creative wyczytałem, że ma w pełni dostosowywalne profile audio z dźwiękiem przestrzennym 7.1 ( czy jest możliwe żeby uzyskać efekt 7.1 w głośnikach 2.1 czy to tylko chwyt marketingowy??)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Głośniki do gier

Post26 sty 2018, 02:02

Skoro lekko traktujesz rozmieszczenie kolumn i bardziej na słuchawkach grasz to 2.1 styknie. Co do emulacji 7.1 to raczej nie jest fajne chociaż kwestia gustu i warunków. W małym pomieszczeniu u kolegi nawet fajnie to brzmiało dlatego że dźwięk od ściany się odbijał.

Nie mam pojęcia jak grają Creatki z przed 12 lat ale nie liczył bym na wielką różnicę.

Geniuski :) Tu nie chodziło mi o moc tylko o jakość dźwięku.

No i najważniejsze pod co chcesz podłączyć głośniki? W sensie masz jakąś kartę dźwiękową wartą zachodu, czy zintegrowaną - w takim wypadku nie ma co przesadzać z ceną zestawu bo i tak nie wykorzystasz.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

maciek166

Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 gru 2012, 19:00

Głośniki do gier

Post26 sty 2018, 16:51

Na słuchawkach ogólnie gram bardzo rzadko. Prawie zawsze korzystam z głośników. Moje pytanie o to czy 5.1 czy 2.1 wynikało głównie z tego czy jest sens kupować po prostu 5.1 w sytuacji, że choćbym chciał to nie mam możliwości rozmieścić ich idealnie tak jak trzeba. A rozumuje, że głosniki 2.1 w cenie podobnej lub większej od ceny zestawu 5.1 grają duzo lepiej i są wykonane z lepszych materiałów. Co do karty dźwiękowej to mam zintegrowaną, ale wydaje mi się że nie był by to jakiś duży wydatek zainwestować w cos lepszego np. przy składaniu nowego PC za jakiś czas.
P.S.
Pomyslałem jeszcze, że może warto zainwestować w jakiś stojak i kupić jednak 5.1, ale nie orientuje się czy są one uniwersalne, regulowane i czy coś takiego zdało by w ogóle egzamin. Wtedy w razie potrzeby fajnie można by wszystko poustawiać a po skończonej rozgrywce ustawić "mniej profesjolnie" :)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Głośniki do gier

Post29 sty 2018, 21:41

maciek166 pisze:głosniki 2.1 w cenie podobnej lub większej od ceny zestawu 5.1 grają duzo lepiej i są wykonane z lepszych materiałów

Nie zawsze. Konkretne modele najlepiej porównywać bo tak ogólnie to różnie bywa.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Głośniki do gier

Post12 lut 2018, 13:32

Zobacz czy takie gdzieś zmieścisz:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości