HDD w laptopie.

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
zed1337

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2014, 23:40

HDD w laptopie.

Post03 kwie 2014, 23:40

Siema. Zacznę od tego, że sprzęt to Acer 5560G z Windows 7. Zacznę od tego, że mój problem zaczął się od tego kiedy po sporej systemowej aktualizacji ponownie uruchomiłem laptopa. Standardowe programy, które uruchamiały się zawsze przy starcie - zwyczajnie się nie uruchamiały, nic się nie uruchamiało. Tylko mogłem sobie pozwiedzać pulpit. Wrzuciłem płytkę z recovery i przywróciłem dysk C do stanu fabrycznego. Po wszystkich uruchomiłem jeszcze raz laptopa i przy ładowaniu się Windowsa wyskakiwał bluescreen - niestety tak szybko znikał, że nic nie szło dostrzec. Postanowiłem całkowicie sformatować sprzęt i ponownie skorzystać z recovery. Po automatycznej instalacji sterowników - wszystko wydałoby się być w jak najlepszym porządu. Do czasu wyświetlenia oto tego komunikatu - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - szperając w sieci ściągnąłem program, dzięki któremu mogłem sprawdzić obecny stan dysku twardego - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - jak widać stan jest zły, głównie przez "ilość realokowanych sektorów". Idąc dalej tym tropem doszedłem do informacji, że jeśli nie jest to uszkodzenie fizyczne dysku to jest możliwość odzyskania jego sprawności poprzez wyzerowanie go np. programem MHDD. Nagrałem więc ten program na płytę CD i ofc. boot i próba uruchomienia programu się powiodła - tylko wystąpił kolejny problem, bo nie w ogóle nie czytał mojego dysku... Oczywiście w BIOS'ie jest ustawiony tryb kontrolera SATA na IDE, nie AHCI. W tym momencie przystopowałem, bo już sam nie wiem co robić. Najprościej byłoby wymienić dysk twardy na nowy, ale wiąże się to z wydatkami - a być może jest możliwość przywrócenia sprawności obecnego dysku. Także proszę was o pomoc i z góry dziękuję za każdą chęć pomocy. ;)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

HDD w laptopie.

Post04 kwie 2014, 00:18

Witam, najpierw tym zrób test
http://www.hotfix.pl/testowanie-dyskow- ... a-a364.htm

Zerowanie z remapem może tutaj spowodować automatyczne zablokowanie dysku na wieki.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

zed1337

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2014, 23:40

HDD w laptopie.

Post04 kwie 2014, 12:54

Okazało się, że mam przedłużoną gwarancję o rok. Także leci do serwisu. Do zamknięcia.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości