Historia pewnego dysku

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Naviter

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2017, 19:14

Historia pewnego dysku

Post25 sie 2017, 19:27

Dzień dobry!
Mój laptop to taki sprzęt zastępujący komputer stacjonarny - ASUS K95VJ z dyskiem twardym 3,5 1000 Gb,
Kontrolowałem dysk programem Crystal disk i nie wykazywał żadnych błędów. W pewnym momencie jego zużycie zaczęło osiągać 100%, ale mimo to crystal wciąż nie pokazywał żadnych błędów. Następnie laptop przestał się włączać to znaczy pokazywał się napis "ASUS", po czym laptop się sam wyłączał, a następnie sam włączał i tak w kółko. Nie można było nawet wejść do biosu. Po wymianie dysku wszystko wróciło do normy. Stary dysk podłączany do laptopa przez USB tylko wydaje dziwne odgłosy - jakby uderzenia talerzy, ale laptop go już nie widzi. Czy z tym dyskiem da się coś zrobić?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Historia pewnego dysku

Post26 sie 2017, 20:26

Pytanie numer jeden, a czy laptop nie ma gwarancji?
Co do dysku, to raczej trup. Czy to takie cykanie czy rozpędzanie talerzy i stop?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Naviter

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2017, 19:14

Historia pewnego dysku

Post06 wrz 2017, 13:23

Laptop od 2015 r. nie jest na gwarancji. Słyszę cykanie, praktycznie bez przerwy, rozpędzania talerzy i stopu nie słyszę. Myślałem o kupnie odpowiedniej elektroniki i wymianie, ale nie wiem, czy to ma sens.

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Historia pewnego dysku

Post06 wrz 2017, 20:44

Naviter pisze:Laptop od 2015 r. nie jest na gwarancji. Słyszę cykanie, praktycznie bez przerwy, rozpędzania talerzy i stopu nie słyszę. Myślałem o kupnie odpowiedniej elektroniki i wymianie, ale nie wiem, czy to ma sens.

Kto ci powiedział, że masz z marszu wymieniać elektronikę? Elektroda?
Podstawowa diagnostyka najpierw dysku, czyli:
Jeśli Clicking,jest przy rozpędzaniu platerów i Stop, to serwo z głowicami nie może znaleźć strefy SA wtedy w domu nic nie zdziałasz, bo nie masz jak zaplecza umiejętności doświadczenia.
Jeśli Clicking jest ale nie staje spindel z platerami, można domyślić się, że głowice z platerów próbują czytać dane, ale trafiają na Badsectory
Dalsza, SMART!
Moda wymiany elektroniki już dawno się skończyła, a "głomby" z elektrody niech już wreszcie otrzeźwieją....
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości